Haber Detayı
05 Mayıs 2017 - Cuma 10:19
 
Altındağlı Kadınların, Tiyatro İle Hayatları Değişti
Altındağlı kadınlar, sergiledikleri tiyatro oyunu ile “Kadına Şiddete Hayır!” dedi.
Altındağ Haberi
Altındağlı Kadınların, Tiyatro İle Hayatları Değişti

Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri’nde tiyatro eğitimi alan, yaşları 20 ile 60 arasında değişen kadınlar, sergiledikleri Kadın Sığınağı” adlı oyun ile izleyicilerden tam not aldı. Necip Fazıl Kültür Merkezi’ndeki oyunda performansları ile göz dolduran Altındağlı kadınların, yaşadıkları heyecan görülmeye değerdi.

“Kadın Sığınağı” oyunu ile Türkiye’nin kanayan yarasını işlediklerini vurgulayan kadınlar “Oyuna hazırlanırken ve sahnedeyken çok heyecanlandık ve duygulandık. Kadınları her alanda destekleyen ve bize bu imkanı sağlayan Altındağ Belediyesi’ne minnettarız. Altındağ Belediyesi bünyesinde açılan “Tiyatro Okulu” ile sahnede olmanın keyfine vardık ve artık sahneden inmeye hiç niyetimiz yok. Bu oyunla birlikte de kadına şiddete ‘hayır’ diyoruz” dediler.

Altındağ’da son 10 yılda yaşanan değişimde en büyük destekçilerinin Altındağlı kadınlar olduğuna dikkat çeken Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, başarılı performanslarından dolayı kadınları tebrik ederek, “Maalesef ülkemizde kadına şiddet bizim toplumsal bir yaramız, acımız, kırık yanımız. Bu toplumsal sorunu çözmek ve daha mutlu bir toplum inşa etmek için çalışıyoruz. Bugün de Altındağlı kadınlar bu soruna tiyatro sahnesi aracılığı ile dikkat çektiler. Ben hepsini kutluyorum. Bugüne kadar 25 farklı mahallede kadın eğitim kültür merkezleri hizmete açtık. Bu merkezlere 55 bin kadın devam ediyor. Yıllardır Altındağlı kadınların gelişimine katkı sağlamak için mücadele ediyoruz. Kadınların kültür ve sanatla ilgilenmesi için kurslar açıyoruz. Belediye bünyesinde bir ‘tiyatro okulu’ kurduk. Altındağlı kadınların tiyatro okuluna yoğun ilgisi oldu. Bugün de sahnede kadınların gösterdiği performans, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın kanıtı aslında. Altındağlı kadınlar her alanda “Biz de varız” diyerek, büyük bir gayret ve özveriyle kendilerini her alanda geliştiriyorlar.” dedi.

 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağlı, Kadınların,, Tiyatro, İle, Hayatları, Değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı