Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:51
 
Altınok Talimat Verdi Anında Müdahale Edildi
Tüm canlıların yaşam hakkının korunması noktasında gerekli tedbirleri alan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un talimatıyla yaralı bir güvercin için ekipler harekete geçti.
Keçiören Haberi
Altınok Talimat Verdi Anında Müdahale Edildi

Engin Şiddetli (37) adlı vatandaş sosyal medya üzerinden Başkan Turgut Altınok’a, “Sayın başkanım bir güvercin kanadı kırılmış uçamıyor, her yeri aradım yardım etmiyorlar, bir yardımcı olursanız” yazarak güvercin için yardım istedi. Başkan Altınok’un talimatıyla önce vatandaşın adres bilgilerine ulaşılarak irtibata geçildi. Ardından Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler anında harekete geçerek Ufuktepe Mahallesindeki yaralı güvercini alarak kliniğe götürdüler.

“BAŞKANIMIZ HİZMETTE ÇOK HIZLI”

Bu kadar hızlı bir müdahale karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Engin Şiddetli, “Sabah 8.30’da iş yerimize geldiğimizde kapının önünde yaralı güvercini gördük. Kanatları kırılmıştı, suyunu ve yemini verdikten sonra birkaç yere haber verdik, sadece Başkanımız Turgut Altınok duyarlı davranarak anında ekipleri yolladı, çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bağlum’daki hayvan barınağına götürülen güvercine yapılan ilk müdahalede ayağı ve kanadında kırık tespit edildi.  Tedavi süreci tamamlandıktan sonra doğaya salınacak güvercinle ilgili Veteriner Hekim Said Reşad Kanmaz şu bilgileri verdi:

“Kuşumuz kedi kapması sonucu kanadından ve ayağında yara almış, röntgen görüntülerine bakacağız, gerekli tetkik ve tedavileri uygulayacağız, inşallah sağlıklı bir şekilde özgür hayatına devam edecek.”

DUYARLILIĞI İÇİN ENGİN ŞİDDETLİ’YE TEŞEKKÜR

Duyarlılığı için Engin Şiddetli’ye teşekkür eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yeryüzündeki bütün canlılara muhabbetle yaklaşmak, insan için bir vicdan borcudur. Hayvanlara zulmetmek ise kıyâmette karşımıza çıkacak ağır bir vebâldir. Dünya ve nimetlerinde diğer canlıların da hakkı vardır. Onların hakkını korumak ve gözetmek lazım. Engin kardeşime duyarlılığı için teşekkür ediyorum, güvercinimizin tedavisi devam ediyor, inşallah en kısa sürede iyileşecek ve tekrar sağlıklı bir şekilde uçabilecek” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altınok, Talimat, Verdi, Anında, Müdahale, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı