Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 17:29
 
Ankara - Kızılay'da Büyük Değişim Devam Ediyor
Çankaya Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa başlattığı Kızılay değişim projesi kapsamında yürütülen Yüksel Caddesi, Konur ve Karanfil Sokakları içine alan Yüksel Yaya Bölgesi çalışmalarında sona gelindi.
Çankaya Haberi
Ankara - Kızılay'da Büyük Değişim Devam Ediyor

Çankaya Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin 25 yıl sonra birlikte hareket ederek yenilediği Sakarya, Selanik ve Tuna Caddelerinden sonra başlanan Yüksel Caddesi, Konur ve Karanfil Sokaklarda yürütülen çalışmalarda sona gelindi. Yüksel Yaya Bölgesi olarak bilinen alanda kapsamlı çalışmalar yapan iki belediye bölgeye bambaşka bir görünüm kazandırdı.

 

Yüksel Caddesi metro çıkışı tarafında yapılan büyük süs havuzunun yanı sıra bölgede ağaçlandırma ve bitkilendirme çalışması yapan Çankaya ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri, Yüksel Caddesindeki İnsan Hakları Anıtı çevresini ve kaidesini de yeniliyor. Yaya bölgesinde süren çalışmalarda, Karanfil ve Konur Sokaklara 36 yeni ağaç ve 3 bin adet çalı dikiminin yanı sıra dinlenme amaçlı 45 bank da Başkentlilerin hizmetine sunulmuş olacak. 

 

SOKAKLAR AYDINLATILDI

Ankara’nın merkezi Kızılay bölgesini yeniden cazibe merkezi haline getirmek için kolları sıvayan iki belediye ilk etapta Sakarya, Selanik ve Tuna Caddelerini yeniledi. Altyapı çalışmalarından zemin düzenlemesine aydınlatma tesisatlarından yeraltı çöp konteynırlarına kadar birçok alanda çalışmalarını aralıksız sürdüren Çankaya Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, gece-gündüz Yüksel Caddesi ile Konur ve Karanfil Sokağın renkli desenli asfalt serimi ve bazalt taş döşeme çalışmalarını tamamladı. Yenileme çalışmaları kapsamında Konur Sokak’a her biri 5 tonluk 3 adet yeraltı çöp konteynırı yerleştirildi.  Bölgede Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. de aydınlatma tesisatını yenilemenin yanı sıra yeni aydınlatma direkleri de döşedi.

 

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Yüksel Caddesi’ne yerleştirdiği matematik, fizik ve kimya formüllerini içeren taşlar vatandaşların beğenisini kazandı. Öğrencilere sayısal dersleri sevdirmeyi ve görsel olarak da akıllarda kalmasını amaçlayan çalışmada çift sayıların toplamı, trigonometri ve çok sayıda derse ait formüller yer alıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, -, Kızılay'da, Büyük, Değişim, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı