Haber Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 22:19
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Enerjide de Öncü
Ankara Büyükşehir Belediyesi, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, bu yenilikleri proje ve çalışmalarla tek tek hayata geçiriyor.
Ankara Haberi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Enerjide de Öncü

Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projelerinden biri olarak gösterilen “Enerji Takip Sistemi (ETS)”, Başkent’te enerji tasarrufuna katkı sağlıyor.138 noktada uygulamaya konulan “Enerji Takip Sistemi”yle birçok kalemde yüzde 75’lere varan oranda tasarruf elde ediliyor.

 

CARİ AÇIĞI DÜŞÜREN YÜZDE YÜZ YERLİ MODEL  

Cari açığın büyük bir kısmını oluşturan enerji tüketimi nedeniyle harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, kaynakları verimli kullanmak amacıyla kurduğu ve yüzde yüz yerli sistemi, diğer kamu kurum ve kuruluşları da örnek model olarak almaya başladı. EGO Cep’te, ASKİ SKADA, Ankarakart, e-belediye gibi birçok teknolojik yeniliği Ankaralılarla tanıştıran Büyükşehir Belediyesi, milli yazılım ve donanıma sahip ETS sistemini kullanarak Türkiye’deki diğer belediyelere de öncülük ediyor.

 

İNTERNET ÜZERİNDEN YAKIN TAKİP

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Enerji Şube Müdürlüğü’nde uzman kişiler tarafından Ankara sınırları belediyeye ait elektrik panoları yakından takip ediliyor. Elektrik enerji kalitesi, miktarı ve arıza durumlarını web üzerinden kontrol edebilen sistem, herhangi bir arıza durumunu da anında merkeze bildiriyor.

Enerji kayıplarını da önleyen sistem sayesinde arızanın oluştuğu yere anında ekiplerin gönderilmesi ve arızanın kısa sürede çözüme kavuşturulması sağlanmış oluyor. Daha önce manuel bir sistem kullanılırken yeni sistemle birlikte e-posta ya da SMS yoluyla yetkilendirilmiş kişiler kısa sürede bilgilendiriliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi,, Enerjide, de, Öncü,
Yorumlar
Haber Yazılımı