Haber Detayı
24 Nisan 2017 - Pazartesi 22:58
 
Ankara Büyükşehir'den Tabela Vergisi Uyarısı
ANKARA Büyükşehir Belediyesi, tabela vergisi ilk taksit ödemelerinin, veznelerden 28 Nisan Cuma günü mesai saati bitimine kadar, internetten de 30 Nisan Pazar günü saat 24.00’a kadar yapılması uyarısında bulundu.
Ekonomi Haberi
Ankara Büyükşehir'den Tabela Vergisi Uyarısı

Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, mükelleflerin cezalı duruma düşmemesi için ilan ve reklam vergisinin ilk taksit ödemelerinin 28 Nisan Cuma günü mesai saati bitimine kadar Hipodrum Caddesi No: 5’te bulunan Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nın girişindeki Mali Hizmetler veznesine yapılabileceğini, ayrıca ING Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank şubelerine de yatırabileceğini söylediler.
Yetkililer, ödemelerini, İnternet Bankacılığı veya Büyükşehir Belediyesi'ne ait https://eportal.ankara.bel.tr/online-tahsilat internet adresinden online olarak yapmak isteyen mükelleflerin ise 30 Nisan Pazar günü saat 24:00’e kadar mükellef hesap numarasıyla işlem yapabileceğini belirttiler.
Ödemelerin zamanında yapılmasını isteyen yetkililer, yapılacak sıkı denetimlerle, vergisini ödemeyenlerin tespit edileceğini ifade ederek, şikayetlerin, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın 507 14 94 no’lu telefonuna yapılabileceğini belirttiler.

-REKLAM VERGİSİ KAPSAMINDAKİ UNSURLAR
İşyeri önüne, duvarına, çatısına ve kaldırım üzerine konulan tabelalar, kampanya veya indirim günleri kapsamında işyeri camlarındaki sticker veya vinil türü yapıştırmalar, bina duvarlarındaki reklam giydirmeleri, ürünlerin tanıtıldığı broşür ve insert'ler, market ve mağazaların müşteri taşıma araçları üzerindeki reklamlar, işyerlerinin yüzeyine veya yol boylarına konulan bez, branda türü tanıtım afişleri.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir'den, Tabela, Vergisi, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı