Haber Detayı
04 Temmuz 2021 - Pazar 18:52
 
Ankara'da 5 İlçeye Daha İtfaiye İstasyonları Yapılıyor
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yangınlara daha hızlı ve etkili şekilde müdahale etmek için 5 ilçede yeni ve modern itfaiye istasyonları kuracaklarını açıkladı.
Güncel Haberi
Ankara'da 5 İlçeye Daha İtfaiye İstasyonları Yapılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te itfaiye hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve daha hızlı hizmet verebilmek için yeni itfaiye istasyonları inşa ediyor.

    Kent genelinde 46 itfaiye istasyonuyla yangından su taşkınlarına, depremden kurtarma faaliyetlerine kadar birçok olaya müdahale eden Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde ekonomik ömrünü tamamlayan itfaiye istasyonları nedeniyle harekete geçti. Bu kapsamda Etimesgut, Haymana, Keçiören Bağlum, Akyurt ve Nallıhan ilçelerinde eskiyen itfaiye istasyonları yerine yeni itfaiye istasyonu yapım çalışmalarına başlandı.

 

YAVAŞ: “BİZİM İÇİN ÖNCELİK DAİMA HALKIMIZIN CANI VE SAĞLIĞI”

      Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve gelmesinin ardından ilçelerde doğal afet ve yangınlara daha hızlı mücadele edilebilmesi amacıyla itfaiye istasyonlarında başlayan iyileştirme çalışmaları sürerken bir yandan da yeni hizmet binaları inşa ediliyor.

     Başkent’te altyapıdan üstyapıya kadar yapılan yatırımlara ilişkin Başkentlileri sık sık bilgilendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yapımına başlanan yeni itfaiye binalarına ilişkin olarak sosyal medya hesapları üzerinden şu paylaşımda bulundu:

“Yangınlara hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etmek için 5 ilçemize yeni ve modern itfaiye istasyonları kuruyoruz. İstasyonların yapımını bu yıl içinde tamamlayacağız çünkü bizim için öncelik daima halkımızın canı ve sağlığı.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, 5, İlçeye, Daha, İtfaiye, İstasyonları, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı