Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 23:16
 
Ankara'da Birlik Derneği'nden Basın Açıklaması
Genel Başkanlığını Bayram Mutlu'nun yaptığı Ankara'da Birlik Derneği, ülkemizin son günlerde içinde bulunduğu ortam münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı. Bayram Mutlu ve Yönetim Kurulu'nun ülkemiz gündemiyle ilgili açıklaması şu şekilde:
Güncel Haberi
Ankara'da Birlik Derneği'nden Basın Açıklaması

ANKARA'DA BİRLİK DERNEĞİ'NDEN

Ankara'da Birlik  Derneği  olarak,  ülke, devlet, millet ve bayrak sevgisi ile binlerce şehit vermiş ve vermeye her zaman hazır olan aziz Türk milletinin birer evlatlarıyız.


Bin yıldır Türkleri Anadolu’dan atmanın hayalini kuran  zihniyetlerin  her türlü alçaklığını bertaraf eden  Türk Milletinin için çıkan TürkSilahlı Kuvvetleri 15 Temmuz darbe girişimi ile içindeki alçakları ve vatan hainlerini temizleyerek bu gün tarihi şan ve şerefle dolu olarak Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı ile devam eden vatan ve millet bayrak devlet mücadelesinide milletimizle beraber operasyonlarına devam etmektedir.

Milletimizin boynuna yağlı urgan geçirmek isteyen, bayrağımıza ve hürriyet sevdamıza saygısı olmayan bu şeytanlar topluluğu, Türk Milleti’nin bağımsızlık ruhunu hesaba katmamıştır.

Milletimizin tarih boyunca sinesinden çıkarmış olduğu kahramanlar devletin en zor zamanlarında duruşları ve mücadeleleri ile milyonlara ilham vermişlerdir.

Milletimizin refahı ve devletimizin bekası için bu duruşun, haçlıların  ve vatan hainlerinin karşısına dikilen Kılıç Arslan’dan,  Abdülhamit Hana Plevne’yi vermeyen Gazi Osman Paşadan, Fahrettin Paşaya Seyit Onbaşıdan Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve bu gün Devletimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN aynı kutlu davanın bayrağını taşımaktadırlar

Peygamber Ocağı olarak adlandırdığımız, asırlar boyunca büyük kahramanlık hikâyeleri yazan, tüm dünyanın korktuğu Şerefli Türk Ordusunun içerisinde Anadolu’yu bize yurt yapan, Bursa’yı, Edirne’yi, İstanbul’u fetheden, Çanakkale’de imanlı göğsünü yedi düvele siper eden, milli mücadelede düşmanı denize döken bu ordudur.

15 Temmuzda Hasan Tahsinler Şehit  Astsubay Kd. Bşçvş. Ömer Halisdemirler’in bedeninde adeta tekrar dirilmiş Sakarya’dan Kocatepe’ye sel misali akanların torunları bu defa ihanete karşı meydanları doldurmuştur. Dün yedi düvel ve işbirlikçilerine karşı istiklali için istikbalini hiçe sayan bu necip milletin mensupları aynı ruh ile bu gözü dönmüş ihanet çetesine karşı ordusu ile elbirliği içinde bugün yine dünyaya haykırmaktadır.

Bu duruş ve cesaret bir kez daha tüm cihana göstermiştir ki Türk Milletinin bağımsızlığı hususunda en büyük teminatı Milleti ile beraber olan  Mehmetlerdir. Bilinmesini isterim ki uluslararası siyasi tezgâhların tornalarından çıkma, böylesi alçak teşebbüslere asla geçit vermeyeceğiz. Bu minvalde  ANKARA DA BİRLİK DERNEĞİ olarak her birimiz şehit olmak için kendimizi siper etmeye her daim hazırız.

Gün Milli Birlik Günüdür. bu alçaklara karşı  dünyada bir örneği daha görülmemiş gözü karalılıkla karşı koyan, kahramanlık destanı yazan yüce Ordusu ile beraber olan Türk milletine şükranlarımızı arz ediyor, Türkiye Cumhuriyetini Kuvayi Milliye Ruhuyla kuran Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, Aziz  şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık dileyerek hepsini ayrı ayrı minnetle anıyoruz.

Bayram Mutlu - Ankara'da Birlik Derneği Genel Başkanı

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ankara'da, Birlik, Derneği'nden, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı