Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 23:16
 
Ankara'da Büyükelçilikler Resepsiyonu Gerçekleştirildi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) Etnografya Müzesi’nde düzenlediği “9. Büyükelçilikler Resepsiyonu’na” katıldı.
Güncel Haberi
Ankara'da Büyükelçilikler Resepsiyonu Gerçekleştirildi

ASO’nun ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona; Ankara Valisi Vasip Şahin, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, siyasetçiler, büyükelçiler, iş dünyası ve STK temsilcileri de yoğun katılım gösterdi.

 

BAŞKAN YAVAŞ: “HEDEFİMİZ ANKARA’NIN DÜNYA BAŞKENTLERİYLE YARIŞIR BİR BAŞKENT OLMASI”

Ankara’nın gerek ekonomisi gerekse turizmine katkı sağlamak amacıyla tüm paydaşlarla iş birliği yapmaya hazır olduklarını vurgulayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 51 kardeş kentimiz var. Bizler Başkent’i Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği dünya başkentleriyle yarışır bir Başkent haline getirmek istiyoruz. Siz yabancı misyon şefleriyle ve iş insanlarıyla Ankara için akıllı kent, akıllı tarım uygulamaları, ulaşım ve bilişim teknikleri konusunda iş birliği yapmak ve ticari ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. İstanbul kadar Ankara’dan da dünyanın her yerine direk uçuşların olması ticari ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacaktır.”

 Kent Orkestrası eşliğinde Büyükşehir Belediyesi sanatçılarından Nur Yoldaş’ın konser verdiği resepsiyonda Başkan Yavaş, yurt dışı faaliyetleriyle dünyanın en büyük 250 müteahhidi arasında yer alan 21 ASO üyesi firmanın temsilcilerinden bazılarına başarı plaketlerini de takdim etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Büyükelçilikler, Resepsiyonu, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı