Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 09:09
 
Ankara'da Dünya Temizlik Etkinliği Düzenlendi
Ankara Kent Konseyi, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla temiz çevre bilincinin önemine dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinliği düzenledi. Çok sayıda gönüllünün de katıldığı etkinlikte, kent genelindeki 14 noktada çevre temizliği yapıldı.
Güncel Haberi
Ankara'da Dünya Temizlik Etkinliği Düzenlendi

 

 

     Ankara Kent Konseyi, Dünya Temizlik Günü kapsamında doğaya ve çevreye katkı sağlamak amacıyla gönüllülerle bir araya geldi.

     Türkiye’de 81 ilde, 190 noktada ve tüm dünya genelinde eş zamanlı olarak yapılan “18 Eylül Dünya Temizlik Günü” etkinliği, Başkent’te Ankara Kent Konseyi Etkinlik Alanı dahil kent genelindeki 14 farklı noktada gerçekleştirildi.

 

ETKİNLİK ÇOK SAYIDA GÖNÜLLÜ VE STK İŞ BİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİ

     Dünya Temizlik Günü etkinliğine; Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Yorgancılar, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara Kent Konseyi Çevre ve Sıfır Atık Sözcüsü Ömer Şan, Let’s Go İt Hareketi Temsilcisi Cengiz Kasak, Estonya Büyükelçisi Anelly Kolk, Paraguay Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Peralta, Ukrayna Büyükelçisi Natalia Lopatina ve gönüllüler katıldı.    

    Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak için her yıl 18 Eylül’de “Dünya Temizlik Günü”, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda kent genelinde düzenlenen etkinlik; Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kent Konseyi, Lets Do It Türkiye, SİYAMDER, Estonya, Paraguay ve Ukrayna Büyükelçilikleri, Toplum Gönüllüleri Vakfı, OSTİM Teknik Üniversitesi ile Türk Kızılay’ı  iş birliğiyle gerçekleşti.

 

BİNLERCE POŞET ÇÖP TOPLANDI

    İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından açılış konuşmaları ile başlayan programa yüzlerce çevre gönüllüsü katıldı. Gençlik Parkı’ndan Mogan Gölü’ne, Kurtuluş Parkı’ndan Uğur Mumcu Parkı’na, Dodurga Köyü- Çayyolu Deresi’nden Seğmenler Parkı’na, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nden Kızılcahamam Soğuk Su Milli Parkı’na, Eski TBMM-Ulus Heykeli civarından Anafartalar’a, Atatürk Bulvarı-Güvenpark’tan Eymir Gölü’ne kadar kent genelinde belirlenen noktalarda binlerce çöp toplandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Dünya, Temizlik, Etkinliği, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı