Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 00:31
 
Ankara'da 'Erzurum Günleri' Başlıyor
Bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Erzurum Tanıtım Günleri Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) 21-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.
Ankara Haberi
Ankara'da 'Erzurum Günleri' Başlıyor

Erzurum Valiliği’nin öncülüğünde, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen Erzurum Tanıtım Günleri, Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı’nın (ESAV) koordinatörlüğünde düzenleniyor.

Etkinliğe ESAV’ın yanı sıra Erzurum’un önemli sivil toplum kuruluşları da destek veriyor. Erzurum’un tanıtımı için düzenlenen etkinlikte, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odası, Ticaret Borsası, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Erzurum’da faaliyet gösteren pek çok iş adamı ve esnaf da ürünleri ve hizmetleriyle yerlerini alacaklar.

Etkinlik boyunca düzenlenecek sanat ve kültür etkinlikleriyle Erzurum kültüründen örnekler sunulacak. Yemek kültüründen türkülere, skeçlerden folklor gösterilerine kadar uzanan geniş bir yelpazede düzenlenecek olan etkinlikler; Erzurum dışında yaşayan Erzurumlulara hoş anlar yaşatmakla kalmayıp bu kültürü merak eden Ankaralılara da özel anlar vaat ediyor.

Erzurum’da üretilen ve Erzurum’a özgü tamamen doğal ürünler de ziyaretçilere sunulacak. Çağ kebabı, kadayıf dolması, tereyağı, bal, pekmez, peynirler, börekler Ankaralılar için hazırlandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, 'Erzurum, Günleri', Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı