Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 00:29
 
Ankara'da Genç Avukatlar "Milli Baro" Dedi
Milliyetçi Avukatlar ve Baroda Birlik Grubu’nun yemeğine geniş katılım gösteren genç avukatlar, tercihlerini sorunlarını çözeceğine inandıkları “Milli Baro”dan yana kullanacaklarını gösterdi.
Güncel Haberi
Ankara'da Genç Avukatlar

Milliyetçi Avukatlar ve Baroda Birlik Grubu’nun düzenlediği yemeğe geniş katılım gösteren genç avukatlar, tercihlerini sorunlarını çözeceğine inandıkları “Milli Baro”dan yana kullanacaklarını gösterdi. Yemekte konuşan Başkan adayı Av. Gencer Özdemir, 21 Ekim’de seçimi kazanacaklarını bildirdi.

Ankara Barosu seçimlerine kısa bir süre kala Milliyetçi Avukatlar Grubu ile Baroda Birlik Grubu ortak adayları için kenetlendi. Baroda Birlik Grubu’nun organize ettiği yemeğe, genç avukatlar büyük bir katılım gösterirken adeta seçimlerde tercihlerini hangi yönde kullanacaklarını da göstermiş oldular.

GENÇ MESLEKTAŞLARINA HİTAP ETTİ

Milliyetçi Avukatlar Grubu ve Baroda Birlik Grubu’nun ortak adayı Av. Gencer Özdemir, düzenlenen yemekte genç avukat meslektaşlarına seslendi. Av. Özdemir, Ankara Barosu’nun yıllardır iyi yönetilmediğine dikkat çekerken konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Maalesef bugünkü Ankara Barosu yönetimi, meslektaşlarımızın sorunları çözmekten aciz. Vaat sağanağıyla göreve gelenler ne yazık ki sorun üreten bir yapı haline geldiler. Bu itibarla artık Ankara Barosu’na kayıtlı avukatların bu yapıdan kurtulmasının vakti geldi. Allah’ın izniyle de 21 Ekim’de genel kurulda kazanan biz olacağız.”

Başkan Adayı Av. Gencer Özdemir, seçimleri kazandıklarında kısa dönemde meslek içi eğitimin ücretsiz yapılmasını sağlayacaklarını ve Baro otoparkını ücretsiz hale getireceklerini bildirdi. Meslekte 5 yılın altında kıdemi olan meslektaşlarından baro aidatı almayacaklarını da söyleyen Av. Özdemir, meslektaşlarının küçük çocuklarına kreş imkanı sağlamanın da en önde gelen hedefleri olacağını kaydetti

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Genç, Avukatlar, "Milli, Baro", Dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı