Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 23:18
 
Ankara'da Girişimcilerin Gözdesi Kahramankazan Oldu
Ankara’nın en hızlı gelişen dış ilçesi olan, Türkiye’de ise en hızlı gelişen ilçeler arasında ilk sıralarda yer alan Kahramankazan, girişimcilerin gözdesi olmayı sürdürüyor.
Ekonomi Haberi
Ankara'da Girişimcilerin Gözdesi Kahramankazan Oldu

Kahramankazan Belediyesi 2017’nin ilk 4 ayında 103 yeni işletmeye ruhsat verdi. Kahramankazan 52 bin nüfuslu bir ilçe olmasına karşın, belediyeden ruhsat alarak faaliyet gösteren 4 binin üzerinde işletme bulunuyor.

Kahramankazan, 2017 yılında da iş yeri açmak isteyen girişimcilerin ilk tercihi arasında yer aldı. Kahramankazan Belediyesi bu kapsamda 2017’nin ilk 4 ayında başvuruda bulunan 103 yeni işletmeye ruhsat verdi. Kahramankazan’da ticari faaliyette bulunmak isteyen yeni işletmeler arasında market, pastane, lokanta, kuaför, büro, imalathane, atölye ve fabrika gibi yoğun istihdam alanı barındıran iş yerleri bulunuyor. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün belediye başkanı olduğu 2004 yılında ilçe genelinde belediyeden ruhsat alan 1000’e yakın işletme bulunurken, bu sayı 2017’inin ilk 4 ayı itibarıyla 4075’e yükseldi. Kahramankazan Belediyesi 2016 yılında ise 700’e yakın işletmeye ruhsat verdi. Kahramankazan Belediyesi zabıta ve ruhsat denetim ekipleri de ilçe genelindeki iş yerlerini sürekli olarak denetliyor.

Yatırımcıları çeken bir ilçeyiz

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, başkan seçildiği 2004 yılından bu yana Kahramankazan’da çok büyük değişimlere imza attıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Alt yapısıyla, üst yapısıyla, sosyal donatı alanlarıyla, her alandaki çalışmalarıyla, şeffaf, saydam, belediyenin halkı yönettiği değil, halkın belediyeyi yönettiği katılımcı bir yönetim anlayışıyla halkımıza her türlü imkânı sunduk. Geride kalan 14 yıllık süreçte Kahramankazan, 81 vilayetten insanların göç ettiği, böyle hızlı göç almasına rağmen adli olayların en az olduğu, sosyal barışın maksimum seviyede temin ve tesis edildiği bir ilçe haline geldi. Çoğu büyükşehir belediyelerinin yapmakta zorlandığı sosyal projeler konusunda çok iddialı çalışmalar gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 52 bin nüfusa sahibiz, ancak yaptığımız hizmetler alanında nüfusu milyona yaklaşan belediyeler ile yarışıyoruz diyebilirim. Tabi bu çalışmalarımız da ilçemize girişimcileri çekiyor. Daha çok üreten, daha çok istihdam sağlanan bir Kahramankazan için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.” 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Girişimcilerin, Gözdesi, Kahramankazan, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı