Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 12:40
 
Ankara'da 'Kahve Festivali' Düzenlendi
29-30 Eylül ve Dünya Kahve Günü olan 1 Ekim’de Bilkent Station’da ikincisi düzenlenen Ankara Coffee Festival başkentte yoğun ilgi gördü.
Güncel Haberi
Ankara'da 'Kahve Festivali' Düzenlendi

29-30 Eylül ve Dünya Kahve Günü olan 1 Ekim’de Bilkent Station’da ikincisi düzenlenen Ankara Coffee Festival başkentte yoğun ilgi gördü. Üç gün boyunca başkentlilerin kapısında uzun kuyruklarda bekleyerek akın ettiği kahve festivaline yaklaşık 25 bin kişi katıldı.

Festival Hem Damağa Hem Ruha Hitap Etti

"Ankara Coffee Festival" yerel ve uluslararası kahve markalarını ve lezzetleri, kahve tutkunlarıyla buluşturdu. Geleneksel Türk kahvelerinden, Kıbrıs kahvelerine, üçüncü nesil kahvelerden kahvenin yanına en yakışan çaylı çikolatalar ile, başkentliler kahvenin tüm farklı tatlarını deneyimleme şansı yakaladı. Festival boyunca, hurmalı, balkabaklı, baharatlı kahveler en çok tercih edilen tatlar oldu. Ödüllü baristaların ellerinden kahve yudumlama şansı bulan kahve tiryakileri festival boyunca sahne alan müzikseverlerin yakından tanıdığı Jabbar, Allen Hulsey gibi isimlerin yanı sıra DJ performansları ile kahveye ve müziğe doydu. 

Festival Söyleşileri

Festivalde ayrıca “İyi Kahve, Kime Göre, Neye Göre?”, “Kahve Fotoğrafı Nasıl Çekilir”, “Kahve ve Spor İlişkisi” gibi daha birçok keyifli konuda kahve tutkunları kahve alanında uzman isimler ile söyleşi gerçekleştirme şansı yakaladı. “Evde Kahve Demleme Teknikleri” söyleşisi kapsamında kahve severler evde kahve keyfine varabilmek için demleme teknikleri konusunda tüyolar aldı. Üçüncü nesil kahvelerde uzman baristalar festival katılımcılarına demlemenin iki aşamadan oluştuğunu kahve çekirdeklerini belirli bir oranda öğüttükten sonra bir ön demleme sürecinden geçirilerek dinlendirildiğini ardından kahvenin ikinci kez demlenerek sunuma hazır hale getirildiğini kahve severlere anlattı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, 'Kahve, Festivali', Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı