Haber Detayı
08 Eylül 2017 - Cuma 19:55
 
Ankara'da Kazı Sezonu 31 Ekim'de Sona Eriyor
Başkent'te kazı sezonu, 31 Ekim Salı günü sona eriyor. Bu tarihten sonra, yeni kazı sezonu açılıncaya kadar, Başkent'te acil durumlar ve arızalar dışında kazı yapılamayacak.
Ankara Haberi
Ankara'da Kazı Sezonu 31 Ekim'de Sona Eriyor

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı AYKOME (Alt Yapı Koordinasyon Merkezi) Genel Kurulu'nda, kazı sezonunun 31 Ekim’de sona ermesi kararlaştırıldı.

     Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Başkent'te yol ve kaldırımların altyapı kurumları tarafından tekrar tekrar kazılıp bozulmasını önlemek için AYKOME’nin, bu kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyon sağladığını belirterek, “İlçe belediyeleri ve ilgili kurum ve kuruluşların yetkilileriyle yapılan toplantıda, 3 Nisan’da başlayan kazı çalışmalarının 31 Ekim’de sona ermesi kararlaştırıldı” dedi.

     Üçpınar, bu tarihten sonra kazı sezonu açılıncaya kadar,  acil durumlar ve arızalar dışında kazı yapılamayacağını belirterek, gezici ekiplerle denetimler yapılacağını, vatandaşların bu konuda şikayetlerini, Alo 153 No’lu Mavi Masa hattına bildirebileceğini söyledi.

     AYKOME Genel Kurulu'nda ayrıca; kazı sezonuna göre altyapı kurumlarının plan ve programlarını düzenlemesine, emniyet ve trafik tedbirleri alındıktan sonra çalışma yapılmasına, güncel iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına göre çalışma gerçekleştirilmesine karar verildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Kazı, Sezonu, 31, Ekim'de, Sona, Eriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı