Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 00:27
 
Ankara'da Ülkü Ocakları Arasında Voleybol Turnuvası
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş ve Başkan Enver Demirel turnuvayı birlikte takip ettiler.
Etimesgut Haberi
Ankara'da Ülkü Ocakları Arasında Voleybol Turnuvası

Ankara Ülkü Ocakları tarafından 23 ilçe ocak teşkilatının katılımıyla ilçe teşkilatları arasında düzenlenen voleybol turnuvası sona erdi. Turnuvanın final programına Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı İlker Darıcı, teşkilat başkanları ve çok sayıda ülkücü katıldı.

Etimesgut Belediyesi Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen final programında konuşan Sinan Ateş, Türk milleti için sporun bir yaşam biçimi ve hayatın ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi. Ülkü ocakları olarak gençlerin daha çok spor yapması için bu tarz turnuvalar yaptıklarını kaydeden Ateş, ülkü ocaklarını futbol voleybolun yanı sıra doğa yürüyüşleri, dalış ve kayak gibi spor sporun farklı dallarında aktif olacağını vurguladı.

Turnuvada Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi halk oyunları ekibi gösteri sunarken, Ankara Ülkü Ocakları Tük Dünyası Ses Topluğu konser verdi. 40 gün süren ve çekişmeli maçlara sahne olan turnuvayı final maçında Çubuk Ülkü Ocakları'nı 3-2 yenen Haymana Ülkü Ocakları kazandı.

Hizmetlerine başlayan ancak resmi açılışı yapılmayan Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi'nde ilk turnuvayı Ankara Ülkü Ocakları yaptı.

 

ANKARA'NIN EN BÜYÜK YERLEŞKESİ

Turnuvanın düzenlendiği Etimesgut Belediyesi Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi 60 bin m²'lik alan üzerine inşa edildi. Ankara'nın en kapsamlı belediye hizmet yerleşkesi olan tesiste, 2.500 kişilik kapalı spor salonu, havuz, etiSEM birimi, kreş, emekliler konağı, hanımlar konağı, sporcu konaklama merkezi, ampute takımı için antrenman sahaları, cami, kafetarya, açık spor alanları ve yeşil alan düzenlemeleri yer alıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Ülkü, Ocakları, Arasında, Voleybol, Turnuvası,
Yorumlar
Haber Yazılımı