Haber Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 20:42
 
Ankara'da Yeni Otopark Uygulaması Başlıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da otopark sorununa son vermek ve il geneline yaygınlaştırmak amacıyla “ANPARK” otopark uygulaması başlattı.
Ankara Haberi
Ankara'da Yeni Otopark Uygulaması Başlıyor

Kent merkezinde ilk kez, otopark ihtiyacının yoğun olduğu Rüzgarlı Caddesi bağlantılı 3 caddede başlatılan uygulama kapsamında, halkla ilişkiler eğitimli Büyükşehir'in BELTAŞ personeli, son teknoloji kameralarla görev yapıyor. Caddelerde görevlileri gören vatandaşlar ve bölge esnafı, yeni uygulamayı olumlu karşıladı.

Büyükşehir, Belediye Meclisi kararı doğrultusunda uzun süredir hazırlıklarını sürdürdüğü “ANPARK” otopark sistemini, Ankara’da Rüzgarlı Caddesi’ni çevreleyen ve iş merkezleri ile ASKİ Genel Müdürlüğü gibi insan ve araç yoğunluğunun yüksek olduğu caddelerde uygulamaya geçirdi.

Agah Efendi Caddesi, Fuat Börekçi Caddesi ve Çelik Caddesi’ni güvenlik kameralarıyla donatıp fiyat tarifesinin yer aldığı levhaları yerleştiren Büyükşehir Belediyesi, görev yapacak personele de “halkla ilişkiler” eğitimi verdi.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Rüzgarlı Caddesi’nde ise uygulamanın 15 gün içinde başlamasının hedeflendiğini kaydettiler.

VATANDAŞLAR DESTEK VERDİ

Yol boyu otopark uygulamasının başlamasına, vatandaşlar da destek vererek, memnuniyetlerini dile getirdiler.

Uğur Aykol: Daha önce büyük karışıklıklar vardı, şimdi çok iyi olmuş, insanlarımız güvenli şekilde girer çıkar, hem de arabalarımız daha kontrol altında olur, uygulama güzel.

“AKILLI SİSTEM”, SUİİSTİMAL OLASILIĞINI ORTADAN KALDIRACAK

El terminalleri, BELTAŞ'ın merkezindeki kayıt merkeziyle bağlantılı olacak ve suiistimal olasılığı da ortadan kalkmış olacak.

Büyükşehir Belediyesi’ni temsil edecek BELTAŞ personeli, “ANPARK” üniformalı, şapkalı, yaka kartlı olarak görev yapacak. Personel, el terminalleriyle, 08.00-20.00 saatleri arasında çalışacak ve yaptığı her işlem için fiş vermek zorunda olacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Yeni, Otopark, Uygulaması, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı