Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 09:26
 
Ankara'da Yoğun Bakım Doluluk Oranı Arttı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamalarda; koronavirüs vakalarının son bir haftada yüzde 50 arttığını belirtti. Koca, kritik illerdeki yoğun bakım doluluk oranlarını da açıkladı.
Sağlık Haberi
Ankara'da Yoğun Bakım Doluluk Oranı Arttı

Dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınının ülkemizde son bir haftada yüzde 50 arttığını söyledi. Koca'nın açıklamaları şöyle:

"Altyapımızın gücü yanında her kapasitenin de bir sınırı vardır. Hiç kimse kendini mücadele sorumluluğu taşımaktan uzak görmesin. Hiç kimse 'Hasta olursam sağlık çalışanlarını tedavimi nasıl olsa yapar' kolaycılığına düşmesin. Sağlık personelimizin ailelerinin yanına döndüğünde yorgunluktan onlara ayıracak vakti kalmadığını unutmayalım. Sağlık ordumuz yıllık izinlerini bile kullanamamaktadır. Onlara destek verelim, kalabalıklardan uzaklaşalım, eş-dost-akraba ziyaretlerini erteleyelim. Yasakları beklemeden hayatımızı tanzim edelim.!"

 

YOĞUN BAKIM DOLULUK ORANI

Ankara: Ankara'da ise servis doluluk oranı 62.3, yoğun bakım doluluk oranı 75.4. Ankara'da da yoğun bakım doluluk oranının arttığını görmüş oluyoruz. Yüzde 25 yatağın boş olduğu anlamına geliyor ama bu boşluğun sadece Covid hastaları için kullanılmayacağını bilelim. Çünkü bazı diğer hastalıkların da tedavisini yapıyoruz.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, Yoğun, Bakım, Doluluk, Oranı, Arttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı