Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 02:29
 
Ankara'daki Erzurumlular, Mamak'ta Buluştu
Ankara’da yaşayan Erzurumlular, Mamak Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda bir araya geldi.
Mamak Haberi
Ankara'daki Erzurumlular, Mamak'ta Buluştu

Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı (ESAV) ve Mamak Belediyesi katkılarıyla hazırlanan hemşeri buluşma ve tanışma gecesinde bir araya gelen dadaşlar hasret giderdi. Programa AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, ESAV Başkanı Veysel Karani Aksungur ve çok sayıda Erzurumlu katıldı. Aşıkların atışmasıyla başlayan programda konuşan yapan AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Erzurum tarihinden örnekler vererek, “Doğunun kapısı olan Erzurumluların, çeşitli programlar vesilesiyle bir araya gelerek kaynaşmasını, kültürünü gelecek kuşaklara aktarmasını önemsiyoruz” dedi.

STK’lar bizim için önemli

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına, faaliyetlerine her zaman destek oluyoruz. Aslen bir Erzurumlu olarak sizlerle aynı ortamda bulunmaktan mutluyum” dedi. Programda bir konuşma yapan ESAV Başkanı Veysel Karani Aksungur da, “İyi günde kötü günde Erzurumluların hep birlik ve beraberlik içerisinde olmasını istiyoruz” dedi. Gecede sahne alan Erzurumlu sanatçılar şarkılarıyla ve türküleriyle geceye katılanları coşturdu. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'daki, Erzurumlular,, Mamak'ta, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı