Haber Detayı
19 Ocak 2018 - Cuma 22:35
 
Ankara, En Çok Hangi İllerden Göç Alıyor?
Ankara Kalkınma Ajansı'nın hazırladığı 'İstatistiklerle Ankara 2017' çalışmasına göre, Ankara son beş yılda en çok İstanbul, Yozgat ve Çorum illerinden göç aldı.
Ankara Haberi
Ankara, En Çok Hangi İllerden Göç Alıyor?

Ankara Kalkınma Ajansı'nın hazırladığı 'İstatistiklerle Ankara 2017' çalışması verilerine göre; Ankara'da Yaşamak, Ankara'da Çalışmak ve Ankara'da Çevre ve Enerji başlıkları altında sunuldu. Kalkınmayı ekonomik, sosyal ve çevresel boyutlarıyla bir bütün halinde ele alan yayında, çeşitli resmi kurumlardan elde edilen verileri il ve ilçe düzeylerinde aktarıldı. Ankara ile ilgili veriler yıllar itibariyle verildi.

Ankara'da sosyal hayatı yakından ilgilendiren verilerin paylaşıldığı bu bölümde, nüfus ve demografi, göç, sosyal hizmetler, sivil toplum, sağlık, eğitim, konut ve barınma, ulaşım, haberleşme, kültür ve sanat gibi konular ele alındı. Öne çıkan göstergelere bakıldığında; 5,34 milyon nüfusa sahip Ankara'nın Türkiye'nin 6,7'sini barındırdığı görülüyor. İlçelerdeki nüfus değerlendirildiğinde Çankaya, Keçiören, Yenimahalle, Mamak, Etimesgut, Sincan ve Altındağ Ankara nüfusunun büyük bir bölümünü barındırıyor.

Göç göstergeleri incelendiğinde ise Ankara son 5 yıl içerisinde en çok İstanbul, Yozgat ve Çorum illerinden göç aldı. En çok göç verdiği illerimiz ise İstanbul, İzmir ve Konya.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara,, En, Çok, Hangi, İllerden, Göç, Alıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı