Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 22:27
 
Ankara-Hıdırlıktepe'de Yıkımlar Devam Ediyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hıdırlıktepe-Atıfbey-İsmetpaşa kentsel dönüşüm projesi kapsamında metruk yapıların yıkımına devam ediyor.
Altındağ Haberi
Ankara-Hıdırlıktepe'de Yıkımlar Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Altındağ İlçesi’nde gerçekleştireceği proje gereği, 200 metruk yapının daha yıkımı yapılıyor. Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Tahliye ve Yıkım Şubesi Müdürlüğü ekipleri,   bu sabah erken saatlerde Hıdırlıktepe, Atıfbey ve Yıldırım Beyazıt bölgelerinde bulunan 200 kadar metruk yapının yıkımına başladı. Gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede yıkım sırasında çevreye toz yayılmaması için itfaiye ekiplerince sulama yapıldı. Yıkım çalışmalarına Başkent EDAŞ ve ASKİ ekipleri de teknik destek sağlarken, Ankara Emniyet Müdürlüğü güvenlik birimleri de yıkım ekiplerinin güvenli bir şekilde çalışmaları için önlem aldı. 3 gün sürecek çalışmalar sonucu 200 kadar yapının yıkımı gerçekleştirilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin; modern şehircilik anlayışına uygun, alt yapısı güçlü, sosyal ve kültürel mekanlar, modern konutlar, parklar ve peyzaj alanlarıyla donatılacak bir kentsel dönüşüm uygulamasıyla, bölgenin tarihi ve kültürel dokuya uygun, sağlıklı bir görünüme dönüşmesi amaçlanıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara-Hıdırlıktepe'de, Yıkımlar, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı