Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 18:05
 
Ankara'nın En Büyük Kültür Merkezi Sincan'a Yapılıyor
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın önem verdiği projeler arasında yer alan Kültür ve Kongre Merkezi için bugün temel atma töreni gerçekleştirildi.
Sincan Haberi
Ankara'nın En Büyük Kültür Merkezi Sincan'a Yapılıyor

Sincan Belediyesi Ankara’nın en büyük Kültür ve Kongre Merkezi’nin temelini attı. 16.121 malanda inşa edilen, 25.500 mkapalı alana sahip Ankara’nın en büyük Kültür ve Kongre Merkezi tamamlandığında Türkiye’deki sayılı merkezlerden birisi olacak. Merkez; konser, toplantı, uluslararası seminer ve sempozyumlara da ev sahipliği yapacak. 

Sincan’da kalıcı eserlerin hizmete sunulması için çalışmalar sürüyor. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın önem verdiği projeler arasında yer alan Kültür ve Kongre Merkezi için bugün temel atma töreni gerçekleştirildi.

2 bin 561 kişilik konferans salonuyla Ankara’nın gözde merkezleri arasında yer alacak olan Kültür ve Kongre merkezi temel atma töreni öncesinde Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Başkan Ercan Sincan halkının merakla beklediği projeyi tanıttı. Başkan Ercan konuşmasında Sincan’ın kültür ve sanat merkezi haline geleceğinin altını çizdi, “Ankara’nın en büyük Kültür ve Kongre Merkezi’ni inşallah Sincanımıza kazandırıyoruz. Merkezimizde hanımlara, güngörmüşlerimize ve gençlerimize yönelik sosyal imkanlar, etüt merkezleri, çalışma alanları ve kütüphane ile 2 bin 561 kişilik konferans salonu olacak. Bu anlamda Ankara’nın en büyük merkezini Sincan’a kazandırıyoruz.” diye konuştu.

ŞEHİR TURİZMİNE ÖNEMLİ KATKI 

Basın toplantısının ardından Kültür ve Kongre Merkezi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan, Hacı Turan, Nevzat Ceylan; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediyesi Önceki dönem Başkanı Doc. Dr. Mustafa Tuna katıldı.

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Sadece Sincan’a değil, Ankara’ya da büyük ve modern bir kültür ve kongre merkezi kazandırmış olacağız. Sincanımıza, Ankaramıza hayırlı olsun” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da konuşmasında Sincan’ın kültür ve sanat alanında örnek gösterilecek ilçelerden biri olduğuna dikkati çekti. Bakan Ersoy, “Sincan Kültür ve Kongre Merkezi son derece donanımlı olarak tasarlanmış. Selçuklu Mimarisi tarzında tasarıma sahip olacak. 25 bin 500 metre kare kapalı alana sahip bu merkez her kesime hizmet sunacak. Tamamlandığında inanıyorum ki Sincan’da herkes zamanını kültür ve sanatla geçirecek. Sincan Belediyesi bugüne kadar çok önemli yatırımları hayata geçirdi. Bu kompleks ile de yapılan hizmetlerini taçlandırıyorlar.” İfadesini kullandı.

AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan “Sincan en iyisini hak ediyor. Bu kadar büyük kapasiteli bir yatırım Sincan’a ve Ankaramıza hizmet edecek.” dedi.

AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan ise “Ankara sadece memur şehri değil. Aynı zamanda üniversite şehridir. İşte üniversite şehri olması hasebiyle böyle kültür ve kongre merkezine ihtiyaç var. “diye konuştu

“Sincan’a ve Ankara’ya layık bir merkez” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan da “Ankara’nın turizmden yeterince destek görememesinin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ama bu açılacak kongre merkezimizle ve daha yapılacak işlerimizle beraber Ankara aynı zamanda turizmin de başkenti olma yolunda.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım “Seçimden sonra Sincan Belediyesinin ilk işi Ankara’ya mal olacak, Ankara çapında bir kültür merkezinin temelini atmak oldu. Sincan Belediye Başkanı Sayın Murat Ercan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve Sincan’a, Ankara’ya hayırlı olsun diyorum.“ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından butona basıldı, Ankara’nın en büyük Kültür ve Kongre Merkezi’nin temeli atıldı. 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve sakal

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ’NDE NELER VAR? 

16.121 malan üzerine inşa edilen Kültür ve Kongre Merkezi’nde 2561 kişilik kongre salonu, sergi ve fuaye alanı, Millet Kıraathanesi, 3 adet okuma salonu, Güngörmüşler ve Hanımlar lokali, nikah ve toplantı salonu gibi sosyal donatılarıyla vatandaşlara en güzel şekilde hizmet verecek.

Görüntünün olası içeriği: 22 kişi, açık hava

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'nın, En, Büyük, Kültür, Merkezi, Sincan'a, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı