Haber Detayı
09 Kasım 2017 - Perşembe 19:40
 
Ankara Oto Sanatkarları Odası Cam Filmine Destek Verdi
Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası (AOSEO) Başkanı Mustafa Arslanoğlu, araçlarda cam filmi kullanılmasına destek vererek, "Tabiri caizse bizim araçlardaki cam filmimiz güneş gözlüğümüz
Güncel Haberi
Ankara Oto Sanatkarları Odası Cam Filmine Destek Verdi

Ankara Oto Sanatkarları Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası''nın toplantı odasında düzenlediği basın toplantısında Oto Cam Filmi Esnaflarıyla biraraya geldi.

AOSEO Başkanı Mustafa Arslanoğlu, son günlerde tartışmalara neden olan araçlarda cam filmi kullanılması yasağı ile ilgili değerlendirmede bulunarak, "Malum üzere oto camlarındaki filmler son günlerde kamuoyunu bayağı meşgul etti. Ve de şuanda gündem konusu. Bununla ilgili Ankara Oto Sanatkarlar Esnaf Odası olarak esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması açısından bugün esnaflarımızla beraber bir istişare toplantısı yaptık. Bu toplantı neticesinde oto cam filminin neden yasaklandığını veya bu yürürlüğe girecek yönetmeliğin ertelendiğini burada tartıştık. Öncelikle 26 Ekim 2016 yılında 1 yıl sonra yürürlüğe girecek yönetmeliğin 21 Ekim 2017 ayında yönetmelikten çıkarıldığı, bu yönetmeliğin artık olmayacağı Bilim ve Sanayi Bakanı tarafından açıklandı. Tabi burada birçok esnafımız ve vatandaşımız mağdur oldu. Şuanda Türkiye’de 6 milyon civarı araçta cam filmi var. Ve son 1 yılda bu yönetmeliğin yürürlüğe gireceği açıklandıktan sonra yaklaşık olarak 3 milyon civarında araca da film çekildi. Bu da bizim hem esnafımızı hem de vatandaşlarımızı mağdur etti" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Oto, Sanatkarları, Odası, Cam, Filmine, Destek, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı