Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 21:49
 
Ankara Ülkü Ocakları'nın Kamp Programı Sona Erdi
Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanlığı, kendisine bağlı ocakların yöneticilerinin katılımıyla "Ülkücü Şehit Hasan Erdem Eğitim ve Kamp Programı"nı gerçekleştirdi
Siyaset Haberi
Ankara Ülkü Ocakları'nın Kamp Programı Sona Erdi

26-28 Ocak tarihleri arasında Polatlı'da gerçekleştirilen kampta Türk gençliğinin geleceğinin ele alındığı belirtildi. Katılımcılar Kral Midas Tümülüsü'nü ve Gordion Müzesi'ni ziyaret ederek Polatlı tarihini inceleme fırsatı buldu. Kamp programı kapsamında Duatepe, Zafer Anıtı ve Polatlı Şehitliği'ne ziyaretlerde bulunuldu.

Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanlığı'na bağlı İlçe Ocak Başkanları, İlçe Ocakları Eğitim ve Ortaöğretim Birim Başkanları'nın katılımıyla genişletilmiş istişare toplantısı gerçekleştirildi. Türk gençliğini spora teşvik ederek zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak yolunda örnek teşkil etmesi adına "Spor Yap, Sağlıklı Yaşa!" parolasıyla programın katılımcıları futbol müsabakası gerçekleştirdi.

Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Mustafa Buzluk, kampın çok başarılı ve faydalı geçtiğini söyleyerek "Kamp programıyla Milli Mücadelenin, vatanımızın kazanıldığı, Türk'ün makus talihinin değiştiği toprakları karış karış gezme bahtiyarlığına eriştik. O gün bu toprakları yurt yapan kahramanlarımız ile bugün Afrin'de mücadele eden askerlerimizin ruhu, inanmışlığı, imanı aynıdır. Bu vesilesiyle Afrin'de teröristlerle kahramanca mücadele eden tüm askerlerimize, Cenab-ı Allah'tan güç ve kuvvet diliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.” diyen Buzluk, devamında “Türk gençliği, büyük bir illet olan uyuşturucu ve madde bağımlılığı belasından Ülkü Ocakları vasıtasıyla tam anlamıyla kurtulacak, damarlarındaki asil kanı kirletmeyecektir. Biz de bu uğurda Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz'un emri doğrultusunda elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız. Bu milletin geleceğinin simgesi olan her bir Türk evladı için gece gündüz demeden çalışmalarımız sürecektir." açıklamalarında bulundu. Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Mustafa Buzluk, konuşmasında kamp programının ismiyle ilgili de "Polatlı'da şehadete eren Ülkücü Şehit Hasan Erdem'in ismini Polatlı'da gerçekleştirdiğimiz bu kamp programı vasıtası ile de yaşatmış olduk. Bu programa şehidimiz Hasan Erdem'in ismini vermek bizim için bir onurdu. Kendisini yeniden rahmetle anıyorum." açıklamalarına yer verdi. Kamp, 28 Ocak tarihinde sona erdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Ülkü, Ocakları'nın, Kamp, Programı, Sona, Erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı