Haber Detayı
06 Eylül 2017 - Çarşamba 22:09
 
Ankara Valiliği'nden Bayramlaşma Töreni
Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, 5 Eylül Salı günü, Vali Yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşlarının Komutan, Bölge ve İl Müdürleri ile Valilik Binası’nda bayramlaştı.
Ankara Haberi
Ankara Valiliği'nden Bayramlaşma Töreni

Valilikte bayramlaşmaların, bayram öncesi yapıldığını ancak bu bayram tatilinin beş altı gün öncesinde başlamasından dolayı bayram sonrasına kaldığını belirten Vali Ercan Topaca, bayram vesilesiyle bir arada olmanın önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Bayramlar, neticede birlikte olma, yardımlaşma, yakınlaşma, kaynaşma, birbirine maddi manevi her alanda destek olmadır. Bizler de Valilik ailesi olarak, Ankara ilimizdeki yöneticiler olarak, yardımlaşmak, birbirimize destek olmak, hem çalışma arkadaşı olarak hem birer dost, kardeş olarak, aynı değerlere, aynı inanca sahip kişiler olarak ve ortak sorumluluk paylaşan kişiler olarak birbirimizi desteklemek, birbirimizi sevmek, Allah için sevmek, memleket için sevmek, destek olmak durumundayız. Dolayısıyla bayramlar, özellikle dinî bayramlar, bunun önemli bir vesilesidir.”

Bayramlarda herkesin bir araya gelerek, geçmişteki her türlü kırgınlığı, küskünlüğü unutup yeni başlangıçlar yaptığını kaydeden Vali Topaca; bu bayramı vesile kılıp kendi içinde barışık, sevginin, saygının egemen olduğu, birbirini hiçbir karşılık ve çıkar beklemeksizin seven, birbirine destek olan birer yoldaş gibi kırgınlık, küskünlük varsa üstünün örtülmesini istediğini ifade etti.

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerine seslenerek herkesin kendi kurumunda yeni başlangıçlar yapmasında fayda olduğunu belirten Vali Topaca “Devletimizin, milletimizin bu tür vesilelere, başlangıçlara ihtiyacı var. Hakikaten o kadar hassas bir süreçten geçiyoruz ki bu süreçte mutlaka yardımlaşmak, mutlaka birbirimize sahip çıkmak, birbirimizin açığını kapatmak durumundayız. Bizim devletimizin, bizim milletimizin birliğini, bütünlüğünü bozmak isteyenlerin oluşturduğu bir blok var. Böyle bir riskli durumda, aramızda sorunlar da varsa işimiz zor demektir. Dolayısıyla bu sorunları sıfırlayıp bizim karşımızda olan, devletimize karşılık yönelen tehditleri bertaraf etmek üzere hepimizin sımsıkı kenetlenmesi lazım. Bu konuda herkes önce ailesinden başlayarak, kurumundan, çevresinden, ilinden ve ilçesinden başlayarak bu kenetlenmeyi maksimum noktaya eriştirdiği zaman Allah’ın izniyle karşımızdaki riskleri bertaraf edecek gücü kendimizde görürüz. Aksi takdirde ümitsizliğe düşeriz. Ümitsizlik de bizim için kabul edilebilir bir şey değildir. Müslümana ümitsizlik, ümitsiz bir hâl içinde olmak haramdır. Dolayısıyla şartlar ne olursa olsun bir ümitle, bir çıkış yolunun mutlaka olacağını düşünerek hareket etmek durumundayız. Ülkemiz de bu süreci inşallah bu şekilde aşacaktır. Bu süreçte hepimizin tek tek yapacağı işler var. Bütün sorunları sıfırlamak, unutmak, kişisel hırslardan uzak durarak işimizi, kurumumuzu en güzel şekilde işleterek bu sürece katkı yapmak. Kimse yaptığı işi önemsiz görmesin. Devletimizin her bir biriminin, her bir vatandaşımızın yaptığının devletimiz için çok önemi vardır. Dolayısıyla kimse işini basit görmeden, küçük görmeden işine dört elle sarılırsa memlekete yapacağı en güzel hizmet olacaktır diye düşünüyorum. Bayramlar da bunun vesilesidir. Bu vesileyi hem kendi şahsımızda, nefsimizde hem de kurumsal olarak kurum nezdinde hem de ülke olarak kent olarak iyi değerlendirerek milletimizin, devletimizin bu kutlu yolculuğunda bizler de birer tuğla koyabilirsek görevi yapmış olmanın huzuru içerisinde önümüze bakabiliriz. Aksi takdirde içimizde bir sıkıntı, bir endişe, bir korkuyla yaşamaya devam ederiz. Arkadaşlarıma, bütün il müdürlerimize yapmış oldukları hizmetlerden, katkılardan dolayı, birliğe beraberliğe yapmış oldukları katkılardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah nice güzel bayramları, mutlu huzurlu bayramları birlikte kutlayıp ülke olarak, millet olarak emin adımlarla yolculuğa devam ederiz. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha bütün arkadaşların, bütün çalışanlarımızın geçmiş kurban bayramını bir kez daha tebrik ediyorum. Bu bayram inşallah ülkemize, milletimize, devletimize ve bütün İslam âlemine, inananlara huzur getirsin, barış getirsin; sıkıntıların olduğu yerlerdeki sıkıntıların kalkmasına vesile olsun. Onlara yeni yeni güçlü yardım ellerinin uzanmasına inşallah Kurban Bayramı vesile olsun.” dedi. 

Vali Topaca, konuşmasının ardından tüm davetlilerle tek tek bayramlaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vali Topaca, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Temsilcileri ile Bayramlaştı

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Valiliği'nden, Bayramlaşma, Töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı