Haber Detayı
30 Ağustos 2017 - Çarşamba 19:32
 
Ankara Valiliği'nden Zehirli Varil Açıklaması
Ankara Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Mamak'ta boş bir arsada bir ihbar üzerine tespit edilen varillerle ilgili yazılı olarak şu açıklama yapıldı:
- Haberi
Ankara Valiliği'nden Zehirli Varil Açıklaması

Zehirli varillerin boş bir alana bırakıldığı yönündeki ihbar üzerine, Mamak ilçesi Bostancık Mahallesi 1579 Sokak ile 1577/1 Sokağın kesiştiği boş arsada yapılan kontrollerde aşağıdaki hususlar tespit edilmiştir.  

1- Hurdacılık yapan M.T. isimli şahıs tarafından, başka bir hurdacıdan alındığı beyan edilen yaklaşık 50 adet 200 L’lik boş kontamine atık varili ve yaklaşık 100 adet 20 L’lik boş kontamine atık boya ve tiner kutularının alana getirildiği, bahse konu atıkların tehlikeli atık sınıfında yer aldığı, ayrıca alanda 20 adet IBC tankı, muhtelif hurda metal atığı ve ambalaj atıkları bulunmuştur.

2- Sorumlular hakkında adli tahkikat başlatılmış, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından da 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 20’nci maddesine göre idari para cezası uygulanması için işlem başlatılmıştır.

3- İnsan ve çevre sağlığına olumsuz etki yapabilecek nitelikteki bu atıklar, Mamak Belediyesi tarafından otoparka kaldırılmış, söz konusu atıkların lisanslı bir tesise gönderilerek bertarafı konusunda gerekli işlemler yapılmış ve 29.08.2017 günü itibariyle lisanslı bir tesise intikali sağlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Valiliği'nden, Zehirli, Varil, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı