Haber Detayı
22 Temmuz 2017 - Cumartesi 13:33
 
Ankara Valisi, 15 Temmuz Şehitler Anıtını Gezdi
Ankara Valisi Ercan Topaca, hain darbe girişiminin yıldönümünde Mamak Belediyesi tarafından yapılan ve halkın cesaretini simgeleyen 15 Temmuz Şehitleri Anıtı’nı gezdi.
Mamak Haberi
Ankara Valisi, 15 Temmuz Şehitler Anıtını Gezdi

Vali Topaca’ya anıt hakkında bilgi veren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız dedi.

Bu memleket kimsesiz değil

Tankların durdurulduğu Mamak Caddesi üzerinde 15 metre yüksekliğinde inşa edilen anıtın simgesel özelliklerini Ankara Valisi Ercan Topaca’ya anlatan Akgül, “O gece kolumuzu, kanadımızı budamak, kırmak istediler. Fakat o karanlık gecede kahraman gazilerimiz ve o gün canını feda eden şehitlerimiz, bu memleketin kimsesiz olmadığını gösterdiler” dedi.

Darbe gecesinin her ayrıntısına yer verildi

15 metre yüksekliğinde inşa edilen bu özel yapı, Ankara ve İstanbul’da şehit olan 249 vatandaş birer yıldızla temsil ediliyor. Darbe girişimi gecesinin her ayrıntısına yer verilen anıtta, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in birebir heykeli Türk Bayrağı önünde vatan nöbetine devam ediyor. Dört köşesi bulunan anıtın diğer yüzlerinde ise tankların önüne yatan Metin Doğan’ın kabartma heykeli, kamyonetiyle meydanlara insan taşıyan Şerife Boz’un kabartma heykeli ve o gece şehit olan 10 Mamaklı vatandaşın kabartma heykelleri bulunuyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Valisi,, 15, Temmuz, Şehitler, Anıtını, Gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı