Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 00:43
 
Ankara Valisi'nden Engelliler Haftası Mesajı
Ankara Valisi Ercan Topaca, yayınladığı mesajda Engelliler Haftası'nı kutladı. İşte Ankara Valisi'nin mesajı:
Ankara Haberi
Ankara Valisi'nden Engelliler Haftası Mesajı

Sosyal devlet ve yardımsever bireyler olma bilinciyle, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, toplum olarak en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Engelli vatandaşlarımızın gerek iş yaşamlarını gerekse sosyal yaşamlarını hak ettikleri seviyede sürdürme konusunda halkımızda da ciddi bir bilinç oluşmuştur.

Her ne kadar insanları engelliler ve engelsizler olmak üzere ayırmak yaşanan sorunları gidermek için bir zorunluluk gibi gözükse de canda, gönülde engel olmaz. Engel, hepimizin şu an için aşamadığı şeylerdir. Gelişen teknolojik dünyada, bilim insanlarının özverili çalışmaları ile pek çok insanın engellerinin kaldırılmasına yardımcı olunmaktadır. Kimi insanın eli kimi insanın kulağı kimi insanın ayağı yerine geçen birçok teknolojik ürün. Hepsi de engelleri kaldırmak için yapılan çok değerli çalışmalardır.

Ankara Valiliği olarak, engelli bireylerin hayata katılmalarının önündeki engelleri kaldırmak amacıyla başta eğitim ve sağlık hizmetleri olmak üzere devletimiz tarafından verilen hizmetlerin kalitesini artırmanın gayreti içindeyiz. Amacımız; engelli bireylerin ekonomik ve sosyal hayatın içinde daha çok görünür olmalarını sağlamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; engelli bireylere çocukluktan itibaren şefkat, merhamet ve özveriyle bakarak onları topluma kazandıran, emekleri, sabırları saymakla bitmeyen değerli ailelerine, engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunların çözümünde ve duyarlılığın artırılmasında katkısı olan resmî kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve katkısı olan duyarlı tüm hemşerilerimize teşekkür eder, bütün engelli insanlarımıza ve ailelerine en içten sevgi ve selamlarımı sunarım.

Ercan Topaca - Ankara Valisi

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Valisi'nden, Engelliler, Haftası, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı