Haber Detayı
04 Nisan 2019 - Perşembe 11:57
 
Ankara ve İstanbul'da Yeni Dönem Başlıyor
31 Mart’ta gerçekleşen mahalli idareler seçimlerinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Ankara’da bir araya geldi.
Siyaset Haberi
Ankara ve İstanbul'da Yeni Dönem Başlıyor

Başkent’te önce Anıtkabir’i ardından CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden Ekrem İmamoğlu daha sonra Mansur Yavaş ile görüştü. Yavaş, İmamoğlu’nun hayırlı olsun ziyaretinin ardından vatandaşlara seslendi. 
 
İMAMOĞLU’NDAN YAVAŞ’A TEBRİK ZİYARETİ

Mansur Yavaş, kendisini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ileten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkürlerini ileterek, vatandaşlara şunları söyledi:
“Bugün burada toplanmamızın nedeni İstanbul Belediye Başkanımızın hayırlı olsun ziyaretiydi. Biz de kendisini tebrik ettik. İstanbul’a yolcu ettik. Bildiğiniz gibi 2014’te yaşadığımız süreçlerin benzeri orada yaşanıyor. Ama gördüğümüz kadarıyla çok güzel organize olmuşlar. Islak imzaların hepsini almışlar. İnşallah sonuç değişmeyecek. Televizyonlarda AK Partililerin açıklamalarına bakarsanız İstanbul’u kazandıklarından bahsetmiyorlar. Bu nedenle ben şimdiden kendisine hayırlı olsun diyorum.”
 
“ARTIK YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR”

Yavaş, artık yeni bir dönemin başladığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti: 
“Artık ülkemizde yeni dönem başlıyor. Bu dönem ötekeliştirmenin kaldırıldığı, insanların kucaklaştığı, belediye başkanlarının siyasete bulaşmadığı, parti genel başkanları ile uğraşmadığı, kendi hatalarının suçunu vatandaşa yüklemediği, özür dilemesini bilen, vatandaşın parasını harcarken şeffaf olan, paranın sahip olduğu halka projeleri soran, onların parasını boşa harcamayan yeni bir belediye başkanlığı anlayışı ile sizlere hizmet etmeye başlayacağız. Amacımız seçimleri kazandığımız illerdeki insanların mutlu yaşaması. Asla ve asla oy vermediyse bile kendisini düşmanmış gibi hmemesi. Yaşadığımız kentlerde yatağa hiç kimsenin aç girmemesi. Okumayan çocuğun kalmaması,ekonominin düzelmesi için çalışacağız.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ankara, ve, İstanbul'da, Yeni, Dönem, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı