Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 20:59
 
Ankara Zabıtası'ndan Pazarcı Esnafına Maske
Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplum sağlığı için Başkent’te toplu taşıma araçları başta olmak üzere vatandaşların alışveriş yaptığı pazar yerlerinde de maske dağıtmaya başladı.
Güncel Haberi
Ankara Zabıtası'ndan Pazarcı Esnafına Maske

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından semt pazarlarında başlatılan uygulamada maskesi olmayan pazarcı esnafı ile vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılıyor.

     

İLÇE BELEDİYELERLE İŞ BİRLİĞİ

    Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Yenimahalle ve Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri ile iş birliği içinde çalışarak ilçe semt pazarlarında hem hijyen kontrolleri yapıyor hem de maske dağıtımı gerçekleştiriyor.

      Yenimahalle Karşıyaka Pazarı’nda maske dağıtımı yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Yasin Çamkerten, şu bilgileri verdi:

“Yenimahalle Belediyesi ile birlikte vatandaşın sağlığı ile ilgili gıda maddelerine el sürülmemesi konusunda bir yandan kontrolleri sağlarken bir yandan da pazarcı esnafımıza maske dağıtımı yapıyoruz. Bu çalışmalarımız iş birliği içinde devam edecek.”

     Yenimahalle Zabıta Şube Müdürü Necati Bayraktar ise pazarlarda hijyen denetimlerini artırdıklarını belirterek, “Maskesiz vatandaşların pazara girmesine ve alışveriş yapmasına izin vermiyoruz. Esnaf ve vatandaş konunun bilincinde. Sosyal mesafenin korunması konusunda bekçi arkadaşlarımız bize yardımcı oluyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da bize her türlü desteği veriyor” dedi.

 

PAZARCI ESNAFINDAN BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

      Yenimahalle Karşıyaka Pazarı esnafından Erol Mikyaz, Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, “Müşterimizle sosyal mesafe konusuna dikkat ediyoruz ayrıca maske ve eldivenlerimizi sık sık değiştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi ücretsiz maske dağıttı, Allah razı olsun” derken, Cemal Filiz, “Elimizden geldiği kadar sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeye çalışıyoruz. Eldiven ve maske kullanmayı ihmal etmiyoruz. Maske dağıtımını takdir ediyoruz” diye konuştu.

     Pazarda alışveriş yapan vatandaşlardan Cesim Gel ise sosyal mesafe kuralına dikkat ettiklerini vurgulayarak, “Ben de esnaf olduğum için bu konulara dikkat ediyorum. Maske dağıtımı çok güzel bir şey. Belediyelerin iş birliği yapması da çok güzel. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” sözleriyle düşüncelerini paylaşırken, Pazarcı esnafı Şener Ethe, “Maske ve eldiven kullanımına dünya gibi biz de dikkat ediyoruz. İnsanların sağlık için maske ve eldiven takması lazım. Maske dağıtımı için belediyemize ve başkanımıza da teşekkür ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Zabıtası'ndan, Pazarcı, Esnafına, Maske,
Yorumlar
Haber Yazılımı