Haber Detayı
21 Eylül 2017 - Perşembe 22:48
 
Ankara Zabıtası'ndan Taraflı Haberlere Tepki!
Ankara zabıtası, zabıta memurlarına yönelik saldırılara ve tamamen yanlı ve yanlış kurgulanmış televizyon haberlerine tepki gösterdi..
Ankara Haberi
Ankara Zabıtası'ndan Taraflı Haberlere Tepki!

Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu Başkanlığı ve başkentin 25 ilçesinin zabıta müdürleri, ortak bir basın açıklaması yaparak, son dönemde basın yayın organlarında zabıta teşkilatına yönelik haksız ithamlarda bulunan haberlere tepki gösterdiler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta AR-GE Eğitim Birimi binası önünde düzenlenen basın açıklamasını, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı ve Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdurrahman Karabudak yaptı.

DEVLET ADINA SAHADAYIZ

Karabudak, kanun ve yönetmelikler çerçevesinde bin insan grubunun değil, devlet adına sahada olduklarının altını çizerek, şunları söyledi: "Zabıtanın kimi zaman görev yapması şiddet kullanılarak engellenmekte ve bu durumun basına yansıması değişik şekilde olmaktadır. Teşkilatımız hakkında son günlerde yazılı, görsel ve sosyal medyada Zabıta Terörü gibi kulağa ve vicdana hiç de hoş gelmeyen haberler yapılmaya başlandığını üzüntüyle görüyoruz. Bizim suçla mücadelemiz unutulup, ülke ekonomisine ve halk sağlığını düşünmeyen, tehlikeye atan kişileri mağdur gibi gösteren bu haberler tüm teşkilatımızı derinden yaralamaktadır. Son zamanlarda yapılan bu haberleri izleyip incelediğimizde, habercilik etik ilkelerine uygun olmadığı, tamamen bilinçsizce yapıldığı anlaşılmaktadır. Biz buna karşı, devletin memuru olarak kamu adına çalışan, topluma yansıyan yüzü olan zabıtanın, devletin yanında olduğunu, ahilik kültürünü benimseyen esnafın yanında olduğunu göstermek ve anlatmak amacıyla buradayız".

HALK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Karabudak, özellikle kayıt dışı ekonomi ve dilencilere karşı verilen mücadeleler sırasında çıkan görüntülere ilişkin olarak “Bizler, sizler için çalışıyoruz. Görsel ve yazılı basından, tek taraflı haber yapmayıp, bizleri doğru anlama ve anlatmalarını istirham ediyoruz. Çünkü bizler, bir grubun insanları değiliz. Elimizde kanun ve yönetmelikle sokağa çıkıyoruz, devlet adına sahadayız. Sokakta, yerel yönetimlerle ilgili her harekete müdahale ediyoruz. Zannetmeyin ki sadece zabıta işlerini yapıyoruz. Sokakta gördüğümüz, bize ait olmayan problemi bile, ilgili birime bildiriyoruz” dedi.

Basın açıklamasının ardından Karabudak ve beraberinde zabıta müdürleri, Türkiye’de zabıta mensuplarının yaşadığı şiddet olaylarını yansıtan fotoğraf sergisini gezdiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Zabıtası'ndan, Taraflı, Haberlere, Tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı