Haber Detayı
12 Temmuz 2016 - Salı 18:12
 
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantıları Sürüyor
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Siirt’in Tillo Belediyesi Meclisi’nden gelen yardım talebini, oy birliğiyle kabul etti.
Ankara Haberi
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantıları Sürüyor

Büyükşehir Belediye Meclisi, Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında yaptığı Temmuz ayı olağan toplantılarının ilk gününde, Başkanlık yazısı doğrultusunda, Siirt'in Tillo ilçesinin talebine olumlu yanıt verdi.


Başkanlık yazısında, Tillo Belediye Meclisi’nin kararıyla, ilçedeki Kale Yolu ve Hassa Anayolu yapım işi projesi ile Hassa Hatun Türbesi Rekreasyon Alanı peyzaj düzenleme projesinin gerçekleştirilmesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yardım talep edildiği belirtildi.
Kanuni mevzuat çerçevesinde mahalli idarelerle ve diğer kamu kuruluşlarına ihtiyaç halinde kaynak aktarımında bulunulabileceği belirtilen Başkanlık yazısında, ilçede Kale Yolu ve Hassa Anayolu’nun Fen İşleri Daire Başkanlığı’nca, Hassa Hatun Türbesi Rekreasyon Alanı peyzaj düzenlemesinin de Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nca yapılmasının uygun görüldüğü belirtildi.


Daha sonra yapılan oylamayla, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ile Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na, Tillo Belediye Başkanlığı ile protokol yapma yetkisi verildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediye, Meclisi, Siirt’in, Tillo, Belediyesi, Meclisi’nden
Yorumlar
Haber Yazılımı