Haber Detayı
31 Ekim 2016 - Pazartesi 07:32
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Cumhuriyet Coşkusu
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yıldönümü, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve onbinlerce Başkentli'nin katıldığı fener alayı yürüyüşüyle kutlandı.
Ankara Haberi
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Cumhuriyet Coşkusu

Ulus Atatürk Anıtı’ndan başlayan ve 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’na kadar, ay yıldızlı taklar ve bayraklarla süslenen 4 kilometrelik güzergahta birbirinden farklı grupların oluşturduğu kortej, Başkentlilerden büyük ilgi gördü. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu ve sevincine ortak olmak isteyen onbinlerce Başkentli, yol boyunca ellerindeki bayrakları sallayarak korteje eşlik etti. Ayrıca kortejde yer alan 1 kilometre uzunluğundaki Türk bayrağını da 2 bin 500’den fazla Ankaralı taşıdı.

-KORTEJ, MEHTERAN BÖLÜĞÜ’NÜN MARŞLARI EŞLİĞİNDE İLERLEDİ
Başkent Ankara’da gün boyunca süren resmi bayram etkinliklerinin ardından kutlamalar, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı yürüyüşüyle renkli bir görünüm kazandı.
Ulus Atatürk Heykeli önünden saat 18.30’da, önde sancak, arkasında 330 kişiden oluşan Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Bölüğü’nün marşları eşliğinde başlayan yürüyüşe, aralarında Tarihi Osmanlı Birliği, muharip gaziler, iç güvenlik gazileri ve 15 Temmuz gazilerinden oluşan gruplar eşlik etti. Yol boyunca toplanan Başkentlileri selamlayan gazilere, vatandaşlar ellerindeki bayrakları sallayarak ve sloganlar atarak minnet duygularını gösterdiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Türkiye, Cumhuriyeti’nin, kuruluşunun, 93, yıldönümü, Ankara, Büyükşehir, Beledi
Yorumlar
Haber Yazılımı