Haber Detayı
06 Ekim 2014 - Pazartesi 01:11
 
Ankara Mamak'ta Emlak Piyasası Canlandı
Mamak Emlakçılar Derneği Başkanı Ali Alakırık ve yönetim kurulu üyeleri Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü makamında ziyaret etti.
Mamak Haberi
Ankara Mamak'ta Emlak Piyasası Canlandı

Mamak’ta tamamlanan ve yapımı devam eden yatırımların emlak sektörünü ciddi anlamda canlandırdığını kaydeden Alakırık, Akgül’e teşekkür etti. Mamak’ta geçtiğimiz yıl aylık ortalama 10-15 civarında konut sattıklarını belirten Alakırık, yatırımların hayata geçmesiyle birlikte bu yıl bu rakamın 20’e ulaştığını söyledi.

Mamak’a yatırım yapanlar şanslı

Hızlanan kentsel dönüşüm projelerinin ilçeye ilgiyi arttırdığını aktaran Akgül, “Kentsel dönüşüm, gayrimenkul sektörünün hareketliliğini artırırken fiyat artışlarını da önemli derecede etkiledi. Politikalarımızı, ilçenin değerinin artması doğrultusunda oluşturduk. İlçede neredeyse adım başı inşaat var. Mamak’a yatırım yapanlar şanslı. Mamak çarpık yapılaşmanın en bilinen örneği iken, bugün gayrimenkul fiyatları açısından çevre ilçelerin en pahalısı haline geldi” dedi.

Eskiden satacak müşteri arardık

Belediye tarafından yapılan yatırımların emlak piyasasına ciddi katkı sağladığını kaydeden Mamak Emlakçılar Derneği Başkanı Ali Alakırık, “Kapalı Spor Salonu, yüzme havuzu, şehir stadı, kentsel dönüşümler, üniversite alanı gibi yatırımlar Mamak’a olan ilgiyi arttırdı. Eskiden daire satacak müşteri arardık. Alıcı artık kendi geliyor” dedi. Mamak’ta inşaat ve emlak sektörünün hızla geliştiğine dikkat çeken Akgül, Mamak hem konut bölgesi hem de ticaret bölgesi olarak cazip bir ilçe haline geldi dedi.

Sosyal donatılar ve ulaşım da etkili

Mamak’ın yatırımcılar için cazip olmasının nedenlerinden birinin de sosyal donatı alanları ve ulaşım olduğunu kaydeden Akgül, yatırımlarımızın hemen hemen hepsinde sosyo-kültürel tesislere yer verdik. Bunun yanı sıra yeni açılan yollarımızla şehirleşmeyi hızlandırdık. Böylece nüfus, ekonomi ve istihdamda da artış yaşandı” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak, Emlakçılar, Derneği, Başkanı, Ali, Alakırık, yönetim, kurulu, üyeleri, Ma
Yorumlar
Haber Yazılımı