Haber Detayı
14 Aralık 2016 - Çarşamba 18:17
 
Ankara Marka Festivali Görkemli Bir Törenle Başladı
Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) bu yıl ikincisini düzenlediği Ankara Marka Festivali (AMF) Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katıldığı görkemle bir törenle başladı.
Ekonomi Haberi
Ankara Marka Festivali Görkemli Bir Törenle Başladı

Törenin başında, 15 Temmuz darbe girişiminin anlatıldığı video gösterimiyle “Türkiye’nin en büyük markası Türk halkı” mesajı verildi. Video gösteriminin ardından şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, festivalin açılış töreninde yaptığı konuşmada, İstanbul saldırısı ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşenlere rahmet dileyerek, “Bu saldırılar Türk milletini ve devletimizi hiçbir zaman yıldıramayacaktır” dedi. Türkiye’nin 15 Temmuz’da yeni bir markaya kavuştuğunu söyleyen Tüfenkci, sivil vatandaşların tek bir kurşun atmadan göğüslerini tanklara ve tüfeklere siper ederek “demokrasi markası” oluşturduğuna dikkati çekti. ATO’nun düzenlediği Ankara Marka Festivali’nin ticaretin canlanması ve umutların yeşermesi bakımından tam zamanında yapılmış bir festival olduğunu vurgulayan Bakan Tüfenkci, başta ATO Başkanı Gürsel Baran olmak üzere festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

Türkiye’nin Ar-Ge ve üretim üssü haline gelmesini, kamu-sanayi işbirliğini artırarak katma değeri yükseltmeyi amaçladıklarını söyleyen Tüfenkci, “Markalarımızın büyümesi, Türkiye’nin büyümesi demektir. Markalaşma, kaliteyi pazarlama stratejisidir. Ne kadar çok marka üretirsek ekonomimiz o kadar güç kazanır” diye konuştu. Tüfenkci, Ar-Ge reform paketini hazırlayarak hayata geçirdiklerini, Ar-Ge harcamalarını yüzde 100 oranında artırdıklarını ve KOSGEB’e 1,1 milyar TL kaynak aktardıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: , Ankara, Ticaret, Odası’nın, (ATO), yıl, ikincisini, düzenlediği, Ankara, Marka
Yorumlar
Haber Yazılımı