Haber Detayı
22 Eylül 2014 - Pazartesi 23:45
 
Ankara Mebuskent'te Off Road Şov
Tamamlandığında Ankara’da yeni bir yaşam merkezi olacak Mebuskent,2014 Ankara Off Road Şampiyonası 2. Mahalli Off Road yarışına ev sahipliği yaptı.
Ankara Haberi
Ankara Mebuskent'te Off Road Şov

Ankara’nın yeni cazibe merkezlerinden Batıkent Karacakaya’da inşa edilen Mebuskent’te bu yıl ikinci kez düzenlenen ve Ankara Off Road Kulübü (ANDOFF), Ankara Doğa Sporları ve Off Road kulübünün organize ettiği yarış renkli görüntülere sahne oldu. Toplam 52 kilometre uzunluğundaki 4 zorlu etaptan oluşan parkurda yarışan off road yarışmacıları kıyasıya yarıştı.

Geçtiğimiz aylarda da off road yarışının birinci ayağına ev sahipliği yapan Mebuskent adına ise proje ortaklarından İsmail Ayhan da zorlu parkurda mücadele etti.

Ayhan Kardeşler, Ayhan Can Kardeşler, Angora Ahşap, HSN İnşaat, Taşpınar ve Niğde Pazarı gibi sektörün önde gelen firmalarının AYMOR Grup bünyesinde bir araya gelerek hayata geçirilen Mebuskent projesi ortaklarından Kürşat Ayhan, böylesine özel bir yarışa ikinci kez ev sahipliği yaptıkları için gururlu olduklarını söyledi.

AYMOR Grup olarak sosyal projeleri desteklediklerini ifade eden Ayhan, “Günümüz dünyasında hep iş odaklı yaşıyoruz. Bu durum ne yazık ki sosyallikten uzaklaştırıyor. Ancak stres dolu yaşamdan bir nebze olsun sıyrılmak için sosyal etkinlikler çok önemli. Bunu çok iyi bildiğimiz için sosyal etkinliklere de ayrı bir önem veriyoruz” dedi.

Hayata geçirdikleri Mebuskent projesinde de sosyal alanlara büyük yer verdiklerini hatırlatan Ayhan, şunları söyledi:

“Hafta sonları vakit geçirmek için genelde alışveriş merkezleri tercih edilir. Biz “yeni bir yaşam, yeni bir Ankara” sloganıyla çıktığımız Mebuskent yolunda bu alışkanlığın önüne geçmek istiyoruz. Mebuskent’te temiz havada doğayla iç içe bir yaşamın kapılarını açarken, postaneden alışveriş merkezine, eczaneden okula tüm ihtiyaçların karşılanabileceği alanlar sunarak adeta yeni bir şehir kuruyoruz. Ayrıca bu yıl ikinci kez ev sahipliği yaptığımız Off Road yarışını da geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Bu heyecanlı yarış Mebuskent sakinlerinin iple çektiği etkinliklerden biri olacak.

Toplamda 12 aracın katıldığı Off Road yarışında zorlu mücadelenin galibi ise İsmail Ayhan oldu. Mebuskent adına yarışan İsmail Ayhan ise genel klansman birincisi olarak yarışı tamamladı. Ayhan S3 sınıfında da birinci olurken, S1 sınıfında Fatih Kol, S2 sınıfında ise İskender Gümüş yarışı birinci olarak tamamladı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Tamamlandığında, Ankara’da, yeni, bir, yaşam, merkezi, olacak, Mebuskent2014, An
Yorumlar
Haber Yazılımı