Haber Detayı
15 Mayıs 2013 - Çarşamba 10:31
 
Ankara'da Başarılı Sporcular Ödüllendirildi
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nden şampiyon tekvandoculara ödül yağdı.
Ankara Haberi
Ankara'da Başarılı Sporcular Ödüllendirildi

Büyükşehir Belediye Meclisi, 18- 21 Nisan tarihleri arasında Moldova’nın Başkent’i Kişinev’de gerçekleştirilen Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda Altın Madalya kazanan Büyükşehir Belediye Ankaraspor sporcusu Yaprak Eriş’i konutla mükafatlandırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Başkanlığında Mayıs ayı olağan oturumlarına başlayan Büyükşehir Belediye Meclisi, aynı şampiyonada Avrupa 3. sü olarak Bronz Madalya kazanan Şule Yılmaz ile Avrupa Tekvando Birliği (ETU) tarafından 30 Nisan - 2 Mayıs 2013 tarihleri arasında İspanya'nın Alicante şehrinde düzenlenen 11. Poomse Tekvando Avrupa Şampiyonasında 18-29 yaş üstü kategorisinde ikinci olarak Gümüş Madalya kazanan Elif Soytürk Akın ile Serim Olgun Kahveci’nin de mükafat yönetmeliğine uygun olmak üzere miktarı encümence belirlenecek para ile ödüllendirilmelerini de aynı önerge kapsamında oybirliği ile kabul etti.

Türkiye’nin gururu olarak tanıttığı sporcuları başkanlık kürsüsüne çağırarak tebrik eden Başkan Gökçek “Siz madalyaları toplamaya devam edin. Biz de size konutları vermeye devam edelim” dedi.

Başkan Gökçek, daha sonra bu başarılı sporcuları yetiştiren antrenörlerin de mükafat yönetmeliklerine uygun miktarlarla ödüllendirilmelerinin önergeye eklenmesini istedi. Önerge Başkan Gökçek’in bu isteği doğrultusunda yeniden oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

-TRAFİK GÜVENLİĞİ-

Daha sonra başkanlık makamına sunulan bazı önergelerin gündeme alınması ve mecliste görüşülerek oylamasına geçildi.

Kısa bir süre önce Ankara Valiliği, İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen Trafik Güvenliği Sempozyumu’nda alınan kararlar doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nin kendine düşecek yükümlülükleri alması oybirliği ile kabul edildi.

Önerge ile Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Trafik güvenliği ile ilgili hazırlanacak spot, ilan ve duyuruların vatandaşlara uygun koşullarda iletilmesini sağlayacak.

Ankara’nın ticaret ve eğlence dünyasına hareket kazandıracak olan festivallerin başlayacağına dikkat çekilen bir önergeyle de, Büyükşehir Belediyesi’nin başta top olmak üzere çeşitli tişörtler ve benzeri armağanların dağıtılması da mecliste oybirliğiyle kabul edildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediye, Meclisi’nden, şampiyon, tekvandoculara, ödül, yağd
Yorumlar
Haber Yazılımı