Haber Detayı
23 Mayıs 2013 - Perşembe 01:51
 
Ankara'da Her Hafta Bir Şenlik Var
Ankara, sanat ve yöresel festivallerle diğer şehirlere fark atıyor.
Ankara Haberi
Ankara'da Her Hafta Bir Şenlik Var

Ankara, ilçeleri ve kent merkezinde düzenlenen festivallerle diğer kentlere fark atıyor. Ankara'da sanattan yöresel lezzetlere kadar neredeyse her hafta bir şenliğe ev sahipliği yapıyor.

Ankara daha çok sanatsal ve yöresel festivallere ev sahipliği yapıyor. Ankara Uluslararası Film Festivali, Uluslararası Ankara Caz Festivali, başkentteki kültür yaşamında en ön plana çıkan uluslararası nitelikteki etkinlikler iken, İşçi Filmleri Festivali, Gezici Festival, Tarihi Türk Müziği Konser ve Gösterileri, Mahallede Şenlik Var etkinlikleri de Ankara’daki diğer önemli organizasyonlar arasında yer alıyor. Ayrıca başkentte bu yıl ikinci kez Shopping Fest de yapılacak. 

SANATTA VAR YÖRESEL FETİVALLERDE

Neredeyse her akşam bir etkinliğe ev sahipliği yapan Altındağ’da bahar konserleri, Hacı Bayram Veli Anma Günü Etkinlikleri, Uçurtma Şenliği, Ankara Kalesi Şenlikleri, şiir akşamları, Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri, Halk Oyunları Festivali düzenleniyor.

HER HAFTA BİR ŞENLİK VAR

Başkentin merkez ve ilçelerinde ise bu yıl birbirinden değişik festival ve etkinlikler hayata geçiriliyor. Etimesgut’ta tiyatro, resim, müzik ile izcilik konularında şenlikler ve Uluslararası Karapürçek Yağlı Güreşleri, Yenimahalle’de şenliklerin yanı sıra Aşıklar Şöleni, Uluslararası Kültür Sanat ve Dostluk Günleri etkinlikleri, Sincan’da Lale ve Geleneksel Kavun festivalleri düzenlenirken, uzak ilçelerde de yöreye özgü ürünlerin konu edildiği şölenler organize ediliyor

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ankara, sanat, yöresel, festivallerle, diğer, şehirlere, fark, atıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı