Haber Detayı
25 Mayıs 2013 - Cumartesi 01:36
 
Ankara'da Minibüs Şoförlerine Seminer
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından minibüs şoför ve araç sahiplerine eğitim veriliyor.
Ankara Haberi
Ankara'da Minibüs Şoförlerine Seminer

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası tarafından düzenlenen seminer programına katılan minibüs şoförleri ile araç sahipleri, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından Minibüs Yönetmeliği ve Kabahatler Talimatnamesi hakkında bilgilendiriliyor.

Minibüsçüler Esnaf Odası tarafından düzenlenen seminer programına katıldıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, seminere 29 durakta görev yapan 5 bin 500 şoför ve araç sahibinin gruplar halinde katıldığını söyledi.

Amaçlarının minibüs şoförlerini ve araç sahiplerini bilgilendirerek, vatandaşlardan gelen şikayetleri azaltmak olduğunu belirten Mehmet Ercan, “Minibüs Yönetmeliği ve Kabahatler Kanunu hakkında bilgi vererek, vatandaşlardan gelen şikayetler konusunda şoförleri uyarıyoruz” dedi.

-KATILIM ZORUNLU –

Seminerin Minibüsçüler Esnaf Odası tarafından iki yılda bir düzenlendiğini ve UKOME kararına göre katılımın zorunlu olduğunu anlatan Mehmet Ercan, “Seminer, Başkent’te bulunan J plakalı 2230 minibüste hizmet sunan 5 bin 500 şoför ve araç sahibini kapsıyor” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Ulaşım Trafik Merkez Amiri Hulusi Özkamalı tarafından verilen seminerde vatandaşların en çok şikayet ettiği konular üzerinde durulurken, sürücüler de saç sakal, kılık kıyafet, güzergah değişikliği, müşteriye davranma, yaka kartı taşıma konularında uyarılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, Zabıta, Daire, Başkanlığı, tarafından, minibüs,
Yorumlar
Haber Yazılımı