Haber Detayı
31 Aralık 2015 - Perşembe 09:45
 
Ankara'da Mogan Gölü Buz Tuttu
Ankara’nın önemli cazibe merkezi Gölbaşı’nda Mogan gölü, soğuk hava nedeniyle buz tuttu. Buz tutan gölde aç kalan kuşları Belediye Başkanı Fatih Duruay ekmek ile besledi.
Gölbaşı Haberi
Ankara'da Mogan Gölü Buz Tuttu

Mogan gölü soğuk hava nedeniyle buz tuttu. Buz tutan gölde aç kalan kuşları Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ekmek ile besledi. Soğuk hava nedeniyle Mogan gölü buz tuttu. Mogan gölü üzerinde 3-4 cm kalınlığında buz tabası oluşurken, Gölbaşı Belediyesi buz tutan gölde vatandaşların üzerine çıkmaması için uyarı levhaları astı. Gölün çevresinde bulunan ağaçların buz tutan dalları ilginç görüntüler oluşturdu. Oluşan bu doğa olayı kartpostallık görüntülerin ortaya çıkardı.

 Belediye Başkanı Aç Kalan Kuşları Besledi

 Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, gölün buz tutmayan kenarına sığınan sakarmekeleri ekmek ile besledi. Başkan Duruay yaptığı açıklamasında, ‘ Mogan gölümüz soğuk havalar nedeniyle buz tutmaya başladı. Bu nedenle aç kalan gölümüzün ev sahipleri kuşlarımızı beslemek bizlere ve Gölbaşılı vatandaşlarımıza düşüyor. Göl kenarındaki fiskeyemizi açık tutarak kenar kesimlerinin buz tutmamasını sağlıyoruz ve kuşlar için yaşama yeri sağlıyoruz. Meteorolojiden gelen verilere göre havalarımız git gide soğuyacak. Vatandaşlarımızdan gölümüzün üzerine çıkmamasını önemle rica ediyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara’nın, önemli, cazibe, merkezi, Gölbaşı’nda, Mogan, gölü, soğuk, hava, nede
Yorumlar
Haber Yazılımı