Haber Detayı
28 Kasım 2015 - Cumartesi 02:31
 
Ankara'da Omurga ve Omirilik Sağlığı Merkezi Açıldı
Acıbadem Ankara Hastanesi; Omurga ve Omurilik Sağlığı, Hastalıkları ve Cerrahisi Merkezini Swiss Otel’de gerçekleştirdiği resepsiyon ile tanıttı.
Sağlık Haberi
Ankara'da Omurga ve Omirilik Sağlığı Merkezi Açıldı

Yoğun katılımın gerçekleştiği lansmanda açılış konuşmasını Acıbadem Ankara Hastanesi Direktörü A. Nihan Karaçam Salkaya yaptı. Acıbadem’in geliştirdiği iş modelleri ile her zaman fark yaratan bir kültüre sahip olduğunun altını çizen Salkaya, “Omurga ve Omurilik Sağlığı, Hastalıkları ve Cerrahisi Merkezi” ile Türkiye’nin kalbinde yeni bir uygulamaya daha imza attıklarını duyurdu. Bu yoğun tempoda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarına ayrıca teşekkür eden hastane direktörü kürsüden inerken sözü Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ömer Selçuk Palaoğlu’na bıraktı.

Prof. Dr. Ömer Selçuk Palaoğlu; uzmanlaşma ilerledikçe kurum içerisinde özellikle merkezlerin oluştuğunu bunların da bilgi, beceri ve tecrübeyi eğitimle birleştirerek gelecek kuşaklara yansıtmak, topluma yardımcı olmak ve halk sağlığını güvence altına alma fikri ile yeni bir yapılanmaya gittiklerini belirtti.

Ortopedi ve Travmataloji Uzmanı Prof. Dr. Emre Acaroğlu; merkezin hastalara etik bir yaklaşım ile doğru ve en gerekli tedaviyi sağladığının altını çizdi. Geleneksel yöntemlerin aksine tam teşekküllü bir hastane ile bir araya gelindiğinde tüm ekipmanları ile sağlığı korumayı hedefleyen bir merkez ortaya çıkarttıklarını vurguladı. Acıbadem omurga ve omurilik merkezi, ülkemizde omurganın tüm sorunlarına bir ekip çalışması içinde yaklaşmanın önemini vurgulayan belli başlı örneklerden birisi olma iddiası taşıyor. Bu bütüncül yaklaşım sayesinde teşhis ve tedavi süreçleri hem hızlanıyor, hem çok güvenilir ve doğru hale geliyor, hem de “hastalarımıza yalnız kendi kısıtlı bilgimiz içinde tedavi önerebiliriz” yaklaşımından uzaklaşılmış oluyor. Etik ve uygun tedavi standart hale getiriliyor dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Acıbadem, Ankara, Hastanesi, Omurga, Omurilik, Sağlığı, Hastalıkları, Cerrahisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı