Haber Detayı
26 Mayıs 2013 - Pazar 01:46
 
Ankara'da Öpüşme Eyleminde Gerginlik
Sosyal medyada organize olan bir grup, Ankara metrosunda yapıldığı iddia edilen anonsu, öpüşme eylemiyle protesto etti.
Güncel Haberi
Ankara'da Öpüşme Eyleminde Gerginlik

Sosyal medyada organize olan bir grup, Ankara metrosunda yapıldığı iddia edilen anonsu, öpüşme eylemiyle protesto etti. Hemcinsleriyle öpüşen eylemcilerin de olduğu grup ile onları protesto edenler arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik sırasında 1 kişi bıçaklanarak yaralandı.

Kurtuluş Metro Durağı'nda bekleyen yolculara 'ahlak kurallarına uygun hareket edilmesi' şeklinde anons yapıldığı iddiasıyla protesto etmek isteyen bir grup, sosyal medyada organize olarak, "Kurtuluş Metro'da Öpüşüyoruz" kampanyası başlattı. Sosyal medyada, "25 Mayıs Cumartesi Saat 18.30'da Kurtuluş metroda öpüşüyoruz" şeklinde duyurulan eylem için Facebook'ta bir de sayfa açıldı. Çok sayıda çift, buluşma saatinde Kurtuluş istasyonu önünde biraraya gelirek öpüşme eylemini başlattı. Grup içinde hemcinsleriyle öpüşenler olduğu da görüldü.

Polis bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, bu eyleme karşı "Kurtuluş Metroda Ahlaksızlığa Hayır" eylemi düzenleyeceğini beliten bir başka grup da bölgeye geldi. İki grubun karşı karşıya gelmemesi için çevik kuvvet tarafından güvenlik barikatı oluşturuldu. Öpüşme eylemini gerçekleştiren çiftler daha sonra istasyona girerek yolcuların meraklı bakışları arasında eylemi burada da sürdürdü. Sloganlar atan grup, daha sonra metro istasyonundan ayrıldı. Eylemciler dağılırken karşıt gruplar arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik sırasında 1 kişi bıçaklanması sonucu hafif şekilde yaralandı. Yaralı hastaneye kaldırılırken, zanlı gözaltına alındı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sosyal, medyada, organize, olan, bir, grup, Ankara, metrosunda, yapıldığı, iddia
Yorumlar
Haber Yazılımı