Haber Detayı
26 Ocak 2017 - Perşembe 13:51
 
Ankara'da Oto Hırsızlarına Operasyon
Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliğince, “Nitelikli Hırsızlık”, “Geceleyin Oto Hırsızlığı”, “Çalıntı Otoların Motor..
Asayiş Haberi
Ankara'da Oto Hırsızlarına Operasyon

Konuyla ilgili olarak Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada; Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliğince, “Nitelikli Hırsızlık”, “Geceleyin Oto Hırsızlığı”, “Çalıntı Otoların Motor ve Şasi Numaralarını Değiştirmek Suretiyle Resmi Belgede Sahtecilik Yapmak”, “Çalıntı ve Change Otoları Satmak Suretiyle Dolandırıcılık Yapmak”, “Hacizli ve Yakalamalı Otoları Change Yapmak”, “Parçalamak Suretiyle Devletin Zarara Uğratmak” ve “Bu Yollarla Haksız Kazanç Temin Etmek” suçlarını önlemek amacıyla bir çalışma başlatıldı.

Yaklaşık 2 ay süren araştırma ve çalışmalar sonucunda; 20.01.2017 günü Cuma günü başlatılan eş zamanlı operasyonlarda İlimiz Merkezi ve Sivas İl merkezinde 9 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Bu operasyonlar kapsamında; 31 adet çalıntı ve change oto, 5 adet çalıntı parçalanmış oto, 5 adet hacizli ve yakalamalı araçlara change yapılan oto ve 9 adet hacizli ve yakalamalı otonun kanunsuz olarak parçalanması, 1 adet ruhsatsız tabanca olmak üzere toplam 51 adet suç ve suç unsuru tespit edildi.

Otoların Ankara merkezi, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Afyonkarahisar, Erzincan illerinden çalındıkları, çalıntı otoların ağır hasarlı pert otolara İlimiz Merkezinde change yapıldıktan sonra Sivas iline çalıntı ve change otoların götürülerek üçüncü kişilere satıldıkları tespit edildi.

Yakalanan şüpheli şahıslar, haklarında gerekli yasal işlemler başlatılarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Valiliği, İl, Emniyet, Müdürlüğü’ne, bağlı, Asayiş, Şube, Müdürlüğü, Oto
Yorumlar
Haber Yazılımı