Haber Detayı
22 Eylül 2014 - Pazartesi 23:41
 
Ankara'da Turkcell'le Yüzme Günleri
Ankara, Turkcell’le kulaç attı
Güncel Haberi
Ankara'da Turkcell'le Yüzme Günleri

Türk sporunun en büyük destekçilerinden Turkcell, Türkiye Yüzme Federasyonu ile hayata geçirdiği “TYF –TURKCELL OLİMPİK YÜZÜCÜLER” projesinde çalışmalarını Ankara’da gerçekleştirdi. Anıttepe 100. Yıl Açık Yüzme Havuzu’ndaki etkinliklerde, 8-12 yaş arası 200 sporcu ve ailesi Turkcell Yüzme Günleri’nde bir araya geldi.

 

Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu’nun, Türkiye’nin Michael Phelps’lerini yetiştireceği yüzme projesi 21 Eylül tarihinde Ankara’da düzenlendi. 8-12 yaş aralığındaki gençlerin ve ailelerin katıldığı yüzme günlerinde minik yüzme severler havuzda keyifli dakikalar yaşadı. Yaklaşık 200 sporcu, geleceğin sporcularının yetişeceği proje kapsamında olimpiyat hedefiyle geleceğe kulaç attı.

 

“Yüzmede istikrarın adımlarını atıyoruz”

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, “Yüzme Federasyonu ile yürüttüğümüz proje sayesinde, Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanacak sporcular yetiştirerek, yüzmede fark yaratacak bir sıçrama hedefliyoruz. Bob Bowman’ın başdanışmanlığında ve Fernando Canales’in yardımcılığında projeye Ankara başta olmak üzere, 40 ile yayılan çalışma ile başladık. Amacımız birçok genç sporcumuza ulaşarak onları Türk sporuna kazandırmak. İlk anda 2016 Rio ve asıl hedefimiz 2020 Tokyo’da madalya için yarışacak sporcularımızın yetiştirilmesi için çalışıyoruz. Çok ayaklı bu projemizin sonunda ülkemizi olimpiyatlarda başarıyla temsil edecek sporcuları ülkemize kazandıracağız” dedi.

 

“Yeni yetenekler kazandıracağız”

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan, “Bir seneyi geride bıraktığımız projemizde önemli aşamalar kaydettik. Geçtiğimiz yıl 4 bin sporcunun katıldığı Turkcell Yüzme Günleri’nde bu yıl, 20 bin sporcuya ulaşılacak. Ankara’da 200 genç sporcumuzun ve ailesinin katıldığı keyifli etkinlikler düzenledik. Yetenekli yüzücülerin spora kazandırılması adına Turkcell Yüzme Günleri büyük önem taşıyor. Projenin başarıya ulaşarak bu desteğin karşılığını bulmasını için Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak Türk sporunda başarılı sporcuların sayısını arttıracağız” dedi.

 

Anadolu’da aile boyu yüzme şöleni yaşanacak

Anıttepe 100. Yıl Açık Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen etkinlikler sabah saatlerinde başlayarak tüm gün devam etti. Çocuklar 50 metre, okullararası 100 metre ve aileler 100 metre yarışlarının ardından Turkcell Yüzme Günü, sertifika töreni ve kapanış ile sona erdi. Ayrıca Turkcell standlarının bulunduğu alanlarda katılımcılar çeşitli aktiviteler de yer aldı.

 

Turkcell Akıllı Kadınlar Kulübü, Yüzme Günleri’ne katılan “sporcu annelerinin” yanında

Heyecan dolu yüzme günlerinde, sporcuların bugünlere gelmelerini sağlayan emektar annelerini, ilgi çekecek aktiviteler ve sürpriz hediyeler bekliyor. Bunun yanı sıra, bu özel günlerinde annelere çocuklarını yetiştirirken destek olacak servis çözümlerimizi, Turkcell Akıllı Kadınlar Kulübü’nün sağladığı marka indirimlerini anlatıp annelerimizin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

 

 

100 bin lisanslı sporcu

Etkinliklerde  spor okullarının seviyesi gözlemlenirken ulusal veri tabanı için de bilgi toplandı. Yüzmede 32 bin faal lisanslı sporcu sayısını 2016’da 40 bine, 2020’de ise 100 bine yükseltmek amaçlanıyor. Turkcell, maddi desteğin yanında projenin yönetim kademesinden sporcu gözlem yöntemlerine kadar bu işbirliğinin her yerinde olacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, Turkcell’le, kulaç, attı
Yorumlar
Haber Yazılımı