Haber Detayı
25 Ekim 2020 - Pazar 23:17
 
Ankarakart'ın Satış Bedelinin Artırılmasına Onay Verilmedi
EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Ankarakart satış bedelinin artırılmasına ilişkin olarak kendilerinin onayı alınmadan artırılmak istendiği için onay verilmediği ifade edildi.
Ankara Haberi
Ankarakart'ın Satış Bedelinin Artırılmasına Onay Verilmedi

 EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ONAYI ALINMADAN ANKARAKART SATIŞ BEDELİNİN ARTIRILMASINA İLİŞKİN DUYURU

 

    Toplu taşıma araçlarının elektronik ücret toplama işlemlerini yürüten E-Kent firması, EGO Genel Müdürlüğümüzün onayını almadan ANKARAKART satış bedelini 7 TL’den 8 lira 50 kuruşa yükseltmiştir.

    Firma, EGO Genel Müdürlüğü ile Mart 2013 yılında yaptığı Elektronik Ücret Toplama sözleşmesine istinaden, izin almadan tek taraflı olarak bu artışı gerçekleştirmiştir.

    E-Kent Firması bu yıl içerisinde, sözleşmenin ilgili maddesini ve yıllık ÜFE artış oranını gerekçe göstererek ANKARAKART satış bedelinin artırılmasını EGO Genel Müdürlüğü’nden talep etmiştir. Yapılan değerlendirmede, hem geride kalan yedi yıllık süreçte yapılan zam oranları (2014 yılında ANKARAKART satış bedeli 5 TL iken daha sonraki yıllarda önce 5 lira 50 kuruşa sonra 6 TL’ye ve 2019 yılında ise 7 TL’ye çıkartılmıştır) hem de talep edilen zam oranının dengesizliği ayrıca pandemi süreci nedeniyle vatandaşlarımızın yaşadığı ekonomik sıkıntılar da dikkate alınarak artış talepleri kabul edilmemiştir.

    EGO Genel Müdürlüğü olarak E-Kent firmasınca ANKARAKART satış bedeline yapılan zam kararına onay vermediğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla duyuruyoruz.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankarakart'ın, Satış, Bedelinin, Artırılmasına, Onay, Verilmedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı