Haber Detayı
27 Ağustos 2016 - Cumartesi 00:05
 
Ankara'nın 6 İlçesinde IŞİD Operasyonu
ANKARA'da terör örgütü IŞİD üyelerine yönelik 6 ilçede 20 ayrı adrese operasyon düzenlendi, 17 kişi gözaltına alındı. Baskın yapılan yerlenden biri de IŞİD'in çocukları eğitmek için kullandığı bir bina oldu.
Asayiş Haberi
Ankara'nın 6 İlçesinde IŞİD Operasyonu

Yenimahalle, Sincan, Etimesgut, Keçiören, Altındağ ve Çubuk ilçelerinde 20 ayrı adreste gerçekleştirilen operasyona, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri ile Asayiş ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olmak üzere, çeşitli birimlerden de destek verildi.

17 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Önceden belirlenen noktalarda çevre güvenliğinin alınmasının ardından, operasyona başlayan Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri, açılmayan kapıları tek tek kırarak içeri girdi. Etkisiz hale getirilen 17 şüpheli gözaltına alındıktan sonra, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

KÜÇÜK YAŞTAKİ ÇOCUKLARA TERÖR EĞİTİMİ

Ekiplerin baskın yaptığı mekanlardan biri de Ulucanlar Caddesi'nde kitabevi olarak bilinen 5 katlı bina oldu. Binanın her katına şadırvan ve mescit yapıldığı, üst katların ise öğrenci yatakhanesi olarak düzenlendiği görüldü. İçeride bulunan küçük yaştaki 22'si kız, 26 çocuk, ailelerine verilmek üzere, Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

ÇOCUKLARI SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BULUYORLAR

"Kitabevi" adı altında faaliyet gösteren işletmenin sosyal medya üzerinden ilanla öğrenci aldığı, aileleri tarafından getirilen çocuklara örgüt faaliyetleri doğrultusunda verilen eğitim sonunda karne düzenlendiği tespit edildi. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilirken, dijital verilere de incelenmek üzere el konuldu. (internethaber)

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ANKARAda, terör, örgütü, IŞİD, üyelerine, yönelik, 6, ilçede, 20, ayrı, adrese,
Yorumlar
Haber Yazılımı