Haber Detayı
12 Ekim 2014 - Pazar 23:07
 
Ankara'nın 91. Yılına Özel Tasarımlar
Kültürel mirasımızın korunması ve tanıtılması için faaliyetlerini sürdüren BKG, Ankara’nın başkent oluşunun 91’inci yılında milli mücadelenin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kilometre taşlarını tasarımlarına taşıdı.
Ankara Haberi
Ankara'nın 91. Yılına Özel Tasarımlar

Türkiye’nin dört bir yanında müze mağazaları ve kafeleri ile faaliyetlerini sürdüren BKG, Ankara’nın başkent oluşunun 91’inci yılına özel bir şehir koleksiyon hazırladı.Kültürel mirası nesilden nesle aktarma misyonu ile Ankara’nın simgelerini hikayeleri ile fonskiyonel ürünlere dönüştüren BKG, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 13 Ekim 1923'te Ankara’yı başkent ilan edilmesini yeni koleksiyonu ile kutluyor.

Tarih öncesi çağlardan bu yana önemli bir yerleşim bölgesi olan Ankara’ya özgü simgelerle tasarlanan koleksiyon, milli mücadelenin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kilometre taşlarının izlerini taşıyor.

Her biri Ankara tarihinin sahip olduğu kültürel mirasın farklı simgelerinden esinlenerek hazırlanan koleksiyon; tişört, çanta, kahve fincanı, kupa, magnet setleri, notluk, kalem kutu kalem, defter, cep telefonu kılıfı başta olmak üzere günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilecek geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Kültür ve tarih meraklılarının dikkatini çekecek olan koleksiyonda yer alan birbirinden farklı ürünler, 5 – 45 TL fiyat aralığında yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kültürel, mirasımızın, korunması, tanıtılması, için, faaliyetlerini, sürdüren, B
Yorumlar
Haber Yazılımı