Haber Detayı
30 Eylül 2014 - Salı 02:22
 
Ankara'nın Asena'ları Sertifikalarını Aldı
MHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın eğitim programı sertifika töreni, Genel Başkan Yardımcılarımız, MYK Üyelerimiz, Milletvekillerimiz, ve İlçe Teşkilatlarımız ile Genel Merkez’de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Siyaset Haberi
Ankara'nın Asena'ları Sertifikalarını Aldı

MHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği “Siyaset, propaganda, MHP ve kadın” konulu eğitim programına katılan Ankara’nın Asenalarına sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi. Teşkilatlardaki kongre sürecine ve yaklaşan genel seçimlere dikkat çeken MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, “Yılmadan yorulmadan, imkansızlıkları zorlayabilen, manevi şuuru yüksek Asenalar, önümüzdeki 8 ay sonra gerçekleşecek olan, genel seçimlerde ülkücü hareketi iktidarla buluşturan dinamomuz olacaktır” dedi. Çetinkaya, MHP’li kadınların fedakar çalışmalarına dikkat çekerek “Ve şunu da çok iyi biliyorum. Kollarında 600 milyarlık saatler takanların, evlerinde, yetimlerin, milletin haklarını sıfırlayanların, Bakara makara deyip inancımızla alay edenlerin, mağdurun, yoksulun, mazlumun, feryadını duymazların İhanetleri görmezlerin vatan nedir, bayrak nedir bilmezlerin, duyupta, görüpte, bilipte menfaatleri için bilmezden gelenlerin karşılarında, Elif gibi, gerekirse Bozkurt gibi duranlarımız var. Onun için adınız, şanınız, dün olduğu gibi, bugünde, yarında, Ankara’nın Asenaları olarak, yazılacak, söylenecek ve anılacaksınız” diye konuştu. Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, konuşmasında daha sonra şunları söyledi: “İnsan; hayatının içerisinde hedeflediği ve uğruna çaba gösterdiği her ama her şeyde iyi ve faydalı sonuç arar. Var olma mücadelesinde sosyal hayatın içerisindeki yaşamsal gerçeklerdi bunlar. Ama esas gerçek ve hakikat olan bunları, dünyasını, ahiretini, inancını ve onurunu kirletmeden yapabilmek niyeti ve maharetidir. İşte bu niyet ve maharet, MHP’nin siyasi tarihinin ve sürecinin içerisindeki, özünde yaşar.

 

“KADINLARIMIZIN PAYI BÜYÜK”

Siyaset arenası herkesin sabır gösterebileceği, yılmadan, bıkmadan, yorulmadan mücadele edebileceği bir alan değildir. Ama ifade edilmesi, altı çizilerek söylenmesi gereken en önemli husus, hepimiz bu süreci birlikte yürütürken, hanım arkadaşlarımızın bu zor şartları aşabilmeleri ve bu değerleri muhafaza etmeleri, hepimizin mücadelesindeki en önemli pay sahipleridir. İşte inanç ve prensiplere, bu temel değerlere ve gerçeklere bir örnek gösterilmesi gerekiyor ise; bunun toplum içerisindeki ve siyasi hayattaki, en büyük örneği ve öncüsü Kadın Kollarımızdaki cefakârlarımız ve vefakârlarımızdır. Yani Milliyetçi, Ülkücü hareketin kadınlarıdır.

 

TÖRENE BÜYÜK İLGİ

Sertifika törenine MHP Genel Başkan Yardımcıları Zuhal Topçu, Mevlüt Karakaya, Oktay Öztürk, Emin Haluk Ayhan, Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, ilçe teşkilatları, kadın kolları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. İl Başkanı Fatih Çetinkaya, ikişer günlük gruplar halinde ve 14 gün süren ve üçüncüsü gerçekleştirilen eğitimde hedefin zihinlerdeki bilgiyi pekiştirmek, güncel eksikleri gidermek, profesyonel siyaset hayatının içerisinde yenilenmek olduğunu bildirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: MHP, Ankara, İl, Kadın, Kolları, Başkanlığı’nın, eğitim, programı, sertifika,
Yorumlar
Haber Yazılımı