Haber Detayı
14 Ekim 2014 - Salı 01:23
 
Ankara'nın Gizemi, Fotoğraflara Yansıdı
Ankara’nın Başkent oluşunun 91. yılı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenirken Büyükşehir Belediyesi de “Gizemli Ankara Fotoğrafları Sergisi”ni, Metro Sanat Galerisi’nde Başkentlilerin ziyaretine açtı.
Ankara Haberi
Ankara'nın Gizemi, Fotoğraflara Yansıdı

Dericizade Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Küçük’ün koleksiyonundan seçilen ve geçmişten günümüze Ankara fotoğraflarının yer aldığı serginin açılış kurdelesini, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile Faruk Küçük birlikte kesti.

Sergi ile ilgili kısa bir konuşma yapan Dericizade Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Küçük, “Serginin hazırlanmasında büyük katkıları olan Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Başkan Melih Gökçek’e çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı günde açtığımız serginin herkese hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.   

Sergide yer alan fotoğraflarla ilgili katılımcılara bilgi veren Küçük, daha sonra Ankara Büyükşehir bürokratları ve çok sayıda sanatseverle birlikte sergiyi gezdi.

 

-29 EKİM’E KADAR ZİYARET EDİLEBİLECEK

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan “Kasabadan Başkent’e, Başkent’ten Metropole” isimli belgeselin de ekranlardan yayınlandığı Metro Sanat Galerisi’ndeki sergi 29 Ekim Çarşamba gününe kadar açık kalacak. Sergide, 150 adet eser yer alıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara’nın, Başkent, oluşunun, 91, yılı, kapsamında, çeşitli, etkinlikler, düzen
Yorumlar
Haber Yazılımı