Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 22:52
 
Asansör Firmaları TÜYAP'ta Bir Araya Geliyorlar
21 – 24 Mart tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde düzenlenecek 16. Uluslararası Asansör İstanbul’u dört kıtadan 30 bin alıcı ziyaret edecek. Alanında dünyanın en büyük üç fuarından birisi olan organizasyonda, Ankaralı sektör firmaları da en yeni ürünlerini sergileyecek.
Ekonomi Haberi
Asansör Firmaları TÜYAP'ta Bir Araya Geliyorlar

AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) derlediği rakamlara göre şu anda Dünya genelinde hizmet veren 15 milyon asansörün yaklaşık 500 bini Türkiye’de yer alırken, yine dünyada her yıl devreye giren 800 bin yeni asansörün de yüzde 5’i ülkemizde bulunuyor. Günde 50 milyon yolcu taşıyan Türk Asansör Sektörü’nde 3 bin civarında taahhüt firması faaliyet gösteriyor. Üretimin yüzde 75’ini yerli ve milli firmaların gerçekleştirdiği Türk asansör pazarında, yurt dışı sermayeli firmaların üretim payı ise yüzde 25. Milyarlarca liralık üretim ve ticaret hacmine sahip asansör endüstrisindeki tüm yenilikler, Tüyap Beylikdüzü’ndeki fuarda sergileniyor. 

 

Tarsus Turkey tarafından AYSAD’ın desteği ile düzenlenen ve Dünyanın en büyük üç asansör fuarından birisi olan Asansör İstanbul, endüstri liderlerine 16. kez ev sahipliği yapıyor. Her fuarda olduğu gibi yine Almanya ve Çin pavilyonlarının bulunduğu Asansör İstanbul’a, İtalya, Hollanda, Finlandiya, İspanya, İsviçre, Lübnan, Mısır ve Rusya gibi 30 farklı ülkeden uluslararası markalar ile yerli büyük üreticilerin başı çektiği 400 firma katılıyor. Daha akıllı, daha güvenli ve daha hızlı asansörlerin sergileneceği fuara bu yıl Ankara’dan Demas Asansör, Desa Global, EMS Hiztec, Güven Çelik Halat, Kepi Asansör, KMT Asansör, Marselevator, Mikosis, Özsoy Asansör, Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Valter Asansör ve ACG Basın Yayın katılıyor.

 

Asansör İstanbul 2019’da konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden yürüyen merdiven ve yollara kadar farklı kategorilerde en yeni ürün, makine, malzeme, ekipman ve teknolojiler görücüye çıkıyor. Özellikle bu yılki buluşmada, katılımcıların birçoğu standlarında paket asansörlere yer veriyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Asansör, Firmaları, TÜYAP'ta, Bir, Araya, Geliyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı