Haber Detayı
19 Mayıs 2013 - Pazar 12:35
 
ASİAD Başkanlığına Barış Aydın Getirildi
Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanlığına Barış Aydın getirildi.
Ekonomi Haberi
ASİAD Başkanlığına Barış Aydın Getirildi

ASİAD'ın Olağan Genel Kurulu dernek binasında yapıldı. Genel Kurulda oybirliği ile başkanlığa seçilen Barış Aydın, ASİAD’ın 24 yıllık tarihi boyunca sadece Başkentli sanayici ve işadamlarına hizmet vermekle sınırlı kalmadığını, yurt genelindeki diğer derneklere de yol gösterici olduğunu kaydetti.

Bugün Ankara’daki çok sayıda derneğin ASİAD’ın bünyesinden çıktığına işaret eden Aydın, şunları söyledi:

“Oluşturduğumuz genç kadro ile ASİAD’ı eskiden olduğu gibi Türkiye’nin en önemli STK’larından biri yapacağız. Büyük bir sevda ile bağlı olduğumuz Ankara için yıllardan beri işimizden, ailemizden fedakarlık ederek çok sayıda STK’da gece gündüz demeden görev yaptık. Halen TÜGİAD Ankara başkanlığı görevini yürütüyorum. Profesyonel bir ekiple birbirinden güzel  projelere imza attığımız TÜGİAD’daki başarıyı, biz Ankaralı işadamları için çok ama çok önemli olan ASİAD’da da yakalayacağımıza inancım tam. Çünkü yönetimimiz her yönüyle çok başarılı ve Ankara sevdalısı kişilerden oluşuyor. Bu yönetim ile ASİAD’a tarihinin en verimli dönemini yaşatacağız.”

Görevi Barış Aydın’a teslim eden Ufuk Ataç ise, 3 yıl boyunca ellerinden geldiği kadarıyla hem derneği açık tutmaya hem de bazı faaliyetler yapmaya gayret ettiklerini belirtti. Yeni yönetim ile üyelerin yaş ortalamasının da büyük oranda düştüğünü vurgulayan Ataç, “Gençlere ihtiyacımız vardı. Bizlere güç verdiniz” dedi.

Barış Aydın başkanlığındaki ASİAD Yönetim Kurulu, Savaş Sarı, Sefa Çol, Mustafa Semiz, Fikret Sungur, Ercan Halıcı, Adem Yılmaz, Yılmaz Doğan, Nejat Hatapkapulu, Zafer Karahüseyinoğlu, Ferhat Genç, Mehmet Albayrak, Metin Demir, Mustafa Zengin, Altan Palabıyıkoğlu’ndan oluştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sanayici, İşadamları, Derneği, (ASİAD), Başkanlığına, Barış, Aydın, getirildi
Yorumlar
Haber Yazılımı